Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ХРАМ ОСВІТИ І НАУКИ

Людина, яка вперше зупиниться біля  головного корпусу  нашого університету на вулиці Алчевських 44, неодмінно зверне увагу на величний і унікальний архітектурний стиль цієї будівлі, в якому  можна впізнати руку великого Майстра. Так, це пам’ятка архітектури місцевого значення – колишній Комерційний інститут, збудований у 1914–1916 роках за проєктом академіка архітектури Олексія Миколайовича Бекетова.

У 1917–1919 рр. в цьому Інституті   навчався майбутній Нобелівський лауреат Семен Кузнець (Саймон Смит), про що свідчить меморіальна дошка, встановлена на фасаді будівлі. А переступивши поріг  університету, можна побачити внутрішнє багатство і красу  цієї будівлі, яка зачаровує своїми  мармуровими сходами і колонами, вишуканою ліпниною та художніми  розписами.  Це теж творіння архітектора О. Бекетова, яке наповнює приміщення університету  неповторною  атмосферою й перетворює його у справжній Храм   освіти і науки. До речі, в цьому Храмі розташовані не лише адміністративні підрозділи нашого університету, а й навчально-науковий Інститут бізнесу та менеджменту, який продовжує кращі традиції, що були закладені ще в колишньому  Комерційному  інституті. І це дуже добре.

Ми шануємо нашу  багату історію та культуру й намагаємося примножити їх вже новими  досягненнями. Не випадково серед студентів і викладачів нашого університету багато талановитих і творчих особистостей, які  знаходять розуміння і підтримку у своїй творчій діяльності. Так і має бути у справжньому Храмі освіти та науки. І ті, кому в ньому пощастило навчатися, зберегли багато яскравих світлин та найкращі спогади про свої студентські роки.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

 

ХРАМ ОСВІТИ І НАУКИ