Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ХНТУСГ – лідер інновацій в освіті

В умовах карантинних обмежень, запроваджених Кабінетом Міністрів України, 12-14 жовтня 2020 р.  пройшли виставки «Інноватика в сучасній освіті» та  «World Edu». Цьогоріч вперше за двадцять років виставки відбулись у змішаному форматі (онлайн, дистанційно, заочно).

Привітання учасникам, організаторам і гостям виставок надіслали Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, тимчасово виконуючий обов’язки Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь, виконуючий обов’язки директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євген Баженков та ін.

У виставках взяли  участь 328 організацій та установ з більшості областей України, а також із Словаччини, Естонії, Угорщини, Польщі, Литви, Латвії, Грузії, Молдови та Румунії.

Наш університет презентував  інноваційний проєкт «Система менеджменту якості освіти в університеті: виклики і завдання під час адаптивного карантину», поданий для участі в конкурсі закладів вищої освіти на отримання почесного звання «ЛІДЕР  ІННОВАЦІЙ В ОСВІТІ». У проєкті викладено матеріал, в  якому на конкретних прикладах показано ефективність системи менеджменту якості освіти в університеті, що вдосконалювалась протягом останніх 10 років. Особливо наглядно це проявилось під час карантинних обмежень, запроваджених під час  весняного семестру. У цей час було проведено широке анкетування студентів, викладачів, керівників структурних підрозділів, які мають відношення до організації освітнього процесу в дистанційному режимі, що дозволило внести корективи в організацію навчального процесу під час осіннього семестру 2020 року.

Поданий на конкурс проєкт відображає один з підходів структурування, алгоритмізації та документування процедур управління і усіх аспектів діяльності ЗВО з дотриманням вимог законодавства України, міжнародного стандарту ISO 9001:2015 з використанням ризик-орієнтованого мислення, «Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG)» і відповідності елементам Моделі досконалості EFQM. Система менеджменту якості ХНТУСГ (керівник проф. Петро Гурський) легко адаптується в тому числі до нових вимог стандартів, змін законодавства, до змін в організації освітнього процесу під час карантину що підтверджує її ефективність та доцільність використання.

За підсумками конкурсу університет був удостоєний звання «Лідер інновацій в освіті – 2020» та отримав відповідний диплом.

М.Л. Лисиченко, перший проректор ХНТУСГ