З 14 грудня в університеті розпочнеться зимова екзаменаційна сесія, яка триватиме до кінця місяця. Це буде дуже напружений і відповідальний період, насамперед, для студентів, які змушені будуть працювати з повною самовіддачею. До того ж, сесія буде проходити в умовах карантинних обмежень, що теж накладатиме певні особливості на цей процес. Тому важливо студентам уже зараз розпочати підготовку до екзаменаційної сесії, правильно розподіливши свій час та можливості. У зв’язку з цим дозволимо дати кілька практичних порад для наших студентів щодо того, як правильно потрібно готуватися до сесії.
- Готуючись до сесії, не забувайте дбати про своє здоров’я. Правильне і здорове харчування, заняття фізкультурою та спортом, позитивні емоції – це запорука для успішного складання сесії. Фахівці радять студентам в період підготовки та складання сесії більше споживати білків (тобто м’яса і риби), а також вуглеводів (фруктів, овочів і круп). Дуже важливо поповнювати організм вітаміном С, який міститься в лимонах, апельсинах, шипшині, журавлині і бананах. Вітамін С допоможе впоратися зі стресом і покращить пам’ять. Між основними прийомами їжі можна потішити себе сухофруктами та горішками, які додадуть організму енергії і бадьорості. Не зайвим буде і шоколад (краще чорний) – він допомагає боротися зі стресом, додає упевненості у своїх силах і дозволяє дивитися на світ позитивно.
- Не забувайте про дотримання правильного режиму дня. Намагайтеся спати не менше 8 годин на добу. Це дозволить організму відновити свої сили, а інформація, яка була вивчена за день, під час сну осяде в пам’яті й перейде в розряд довготривалої. Під час інтелектуальних та психологічних навантажень також важливо знаходити час для прогулянок на свіжому повітрі. Працюючи з книжками чи за комп’ютером, треба робити короткі паузи через кожні годину-півтори. Під час таких пауз можна пройтися по квартирі, подивитися у вікно, розім’ятися і зробити гімнастику для очей.
- Щоб максимально ефективно розподілити свій час, радимо студентам вже зараз ознайомитись із графіками консультацій та екзаменів по своїх групах, які розміщені на сайті університету в розділі “Студентам – розклад занять”. Не зайвим буде скласти власний план підготовки до сесії, зосередивши увагу на складніших предметах, які потребують ретельнішої підготовки. Не варто залишати таку підготовку на останній день. Зверніть увагу, що у зв’язку з обмежувальними карантинними заходами, іспити будуть проводитися у підгрупах не більше 10 осіб. Черговість складання іспитів потрібно уточнити у викладача на консультації.
- Не відволікайтеся на сторонні речі. Багато студентів намагаються вивчати не конкретні питання з кожної теми чи кожного білета, а обкладатися всілякими книжками і читати все підряд. На початковому етапі підготовки найкраще використовувати конспекти. Як правило, інформація там викладена стисло, схематично і доступно. А викладачі, які приймають іспити, найчастіше вимагають знати саме те, про що вони розповідали на своїх лекціях.
- І найголовніше! Налаштуйтеся на позитив. Навіть якщо вам не дуже подобається якийсь предмет або викладач, спробуйте відкинути свої суб’єктивні емоції і підготуйте себе до приємної зустрічі з викладачем та цікавого спілкування. Навіть, якщо під час складання іспиту вам випаде тема, про яку ви нічого не знаєте, не мовчіть. Підготуйте ту тему, яку ви краще знаєте і розкажіть викладачеві. Пам’ятайте і про те, що в разі невдачі, іспит можна перескласти і отримати кращу оцінку. Але в будь-якому разі не треба робити трагедії із своїх невдач, бо попереду Новий рік, канікули і безліч цікавих пригод. Успіхів!
Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.