Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ФТСЛ на етапі зростання (фоторепортаж)

А чи знаєте ви, що к.е.н., старший викладач  кафедри агрологістики і управління ланцюгами постачань факультету Технологічних систем і логістики Валерій Даниленко в рамках  програми обміну науковим та академічним досвідом «Один пояс і один шлях»  цілий  рік викладав у професійному технічному коледжі міста Сиань провінції Шенсі Китайської Народної Республіки? От і ми не знали. Але, знайомлячись із станом готовності  факультету ТСЛ до нового навчального року,  дізнались  багато цікавої і корисної інформації про діяльність цього структурного підрозділу ХНТУСГ та його професорсько-викладацького складу. Здебільшого – це молоді викладачі, які вже зуміли проявити себе в науковій та освітянській діяльності. А декан ФТСЛ, к.т.н., доцент Андрій Кравцов, наголошує, що й очолюваний ним факультет є наймолодшим з поміж інших структурних підрозділів нашого університету (був створений у 2018 році),  втім, він також уже має свої традиції і досягнення. І це не лише численні подяки, дипломи та почесні грамоти, якими були нагороджені студенти та викладачі, а й набагато серйозніші досягнення.

Наприклад, нещодавно завідувачка кафедрою Деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу, що входить до складу ФТСЛ, д.е.н., професор  Анастасія Суска стала  іменним стипендіатом Харківської обласної державної адміністрації в галузі науки. Крім того, вона є  член-кореспондентом Академії економічних наук України, має понад 100 наукових публікацій, монографій, підручників та посібників. Не дивно, що за показниками своєї діяльності кафедра деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу є однією з найкращих в університеті. І це підтверджують не лише підприємства та установи, з якими вона співпрацює, а й студенти та випускники, які навчаються або навчалися за профільними спеціальностями цієї кафедри.

Чимало досягнень має і кафедра Транспортних технологій і логістики, яку з 2012 року очолює д.т.н. професор Віктор Войтов (з 1 вересня 2018 р. ця кафедра була приєднана до факультету ТСЛ).  Достатньо сказати, що під керівництвом Віктора Анатолійовича  з 1996 по 2019 роки було виконано і захищено 18 кандидатських та одну докторську роботу, а також розроблено 10 Національних стандартів України з оцінки якості біодизельного палива, які відповідають європейським стандартам. Крім того, впродовж багатьох років професор Войтов керує розробленням загальнодержавних та міністерських наукових програм з дослідження особливостей експлуатації сільськогосподарської техніки на біопаливі, є співвиконавцем Національної наукової програми «Біосировина» і т.п.

Значний потенціал розвитку має й  кафедра Агрологістики і управління ланцюгами постачань, яку очолює д.е.н. доцент Тетяна Ларіна. Кафедра існує лише два роки, але за цей  час її співробітники стали співавторами одного  підручника, навчального посібника, підготували  багато актуальних наукових публікацій, які були надруковані  у закордонних та українських фахових виданнях. Для тих, хто глибше цікавиться питаннями адміністративно-територіальної реформи та агрологістики, радимо ознайомитись хоча б із статтею Т.Ф. Ларіної «Об’єднані територіальні громади як фактор модернізації підприємств сільського господарства», яка містить цікаві висновки щодо оптимізації процесу створення ОТГ…

Одне слово, на факультеті технологічних систем і логістики ХНТУСГ є чому навчатися,  і є в кого навчатися, було б лише бажання. А таке бажання у наших студентів та вступників справді є, про що свідчать і результати цьогорічної вступної кампанії. Попри те, що вона проходила в непростих умовах, тут зуміли набрати потрібний контингент студентів і вже приступили до навчального процесу, який обіцяє багато приємних моментів.

Приємно відзначити і те, що протягом останнього часу в лекційних аудиторіях, кабінетах та лабораторіях факультету було виконано значний обсяг  ремонтних робіт: придбано нові меблі і обладнання, наочні посібники і тренажери. Ремонтні роботи ще тривають. В найближчих планах керівництва факультету облаштувати для студентів буфет і спортивну кімнату, у якій уже можна зіграти в настільний теніс (ми також спробували).  Тут навіть створено  кімнату для психологічного розвантаження викладачів. У навчальних аудиторіях і кабінетах панує спокійна ділова атмосфера, яка налаштовує на  робочий лад і творчу діяльність. А це іноді куди важливіше, ніж показова суєта та  імітація бурхливої діяльності, які (не будемо приховувати) також трапляються в діяльності закладів вищої освіти.

Насамкінець, щиро бажаємо студентському товариству та трудовому  колективу факультету ТСЛ подальших  успіхів і досягнень на ниві освітянської та наукової діяльності. Знаємо, що найближчим часом на базі факультету планують відкрити кілька нових спеціальностей, за якими готуватимуть фахівців (наразі вони проходять ліцензування  у відповідних інстанціях). І як тільки буде отримано такі ліцензії,  ми обов’язково про це повідомимо.

Віктор Козоріз, Олена Голубова (фото).

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.