Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Фоторепортаж із жнивного поля

Цьогоріч в Харківській області  планують зібрати близько 2,9 млн. тонн ранніх зернових культур, що дорівнюватиме минулорічному врожаю. За інформацією Харківської облдержадміністрації, ранні зернові та зернобобові культури в області займають  703 тис. га, з яких  524,4 тис. га під   озимою пшеницею, 13,8 тис. га – під озимим ячменем, 3,4 тис. га – під озимим житом, 5,9 тис. га – яровою пшеницею, 128,9 тис. га – ярим ячменем і т.д.

Наразі середня урожайність ранніх зернових по області складає бл. 44 цн/га. Але є господарства, в яких вже зараз середня урожайність суттєво перевищує середньостатистичні показники по області. Наприклад, у фермерському господарстві «Альфа» Золочівського району, де ми нещодавно побували, середня урожайність ранніх зернових складає близько 75 цн/га. Лише під посівами пшениці тут знаходиться близько 4 тис. га. Тому щоб вчасно і без втрат зібрати вирощений урожай в господарстві  вивели на поле 10 комбайнів (6 власних і 4 залучених), які працюють зранку до вечора.

Як ми вже повідомляли, у складі 6 збиральних екіпажів ФГ «Альфа» помічниками комбайнерів працюють студенти-практиканти нашого університету, які освоюють агротехнологічні процеси та удосконалюють свої навички з обслуговування зернозбиральної техніки. І комбайнери, і керівники фермерського господарства задоволені роботою студентів, які старанно виконують свої обов’язки і настанови керівника практики А.П. Горбаньова.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.