Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Дотримання прав в освіті: проблеми і рішення

Нещодавно освітній омбудсмен презентував для громадськості першу щорічну  доповідь “Дотримання прав в освіті – 2020”.   Ця доповідь висвітлює основні проблеми щодо дотримання прав в освіті, захисту інтересів учасників освітнього процесу, зокрема в умовах пандемії та пропонує певні способи вирішення цих проблем.

Права в освіті та їх дотримання охоплюють надзвичайно широке коло проблем і аспектів функціонування освіти як важливої складової суспільного життя в Україні. Аналіз звернень до освітнього омбудсмена, результати досліджень галузі освіти, моніторингу відкритих джерел, статистичної інформації тощо свідчить, що без такого аналізу та комплексного уявлення про те, які саме права визначені й реалізуються різними учасниками освітнього процесу, неможливо планувати подальшу роботу з їх системного дотримання.

Інформація, яка наведена в цій ДОПОВІДІ, допомагатиме у плануванні та реалізації довготривалої, послідовної державної політики в освіті, головна мета якої — якісна сучасна й ціннісна освіта в безпечних умовах. Загальну підготовку цієї доповіді та змістовне дослідження центром «Ейдос» впливу пандемії на організацію освітнього процесу здійснено за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Джерело: сайт  Освітнього омбудсмена України.