Щороку на початку вересня керівництво університету на чолі з ректором проводило огляд готовності усіх підрозділів університету до нового навчального року. На жаль, цього року у зв’язку із поширенням епідемії COVID-19 і запровадженням карантину, був змінений формат цього заходу. Ректор ХНТУСГ О.В. Нанка дав доручення співробітникам відділу медіакомунікацій ознайомитися із станом підготовки структурних підрозділів до нового навчального року. Знайомство вийшло досить цікавим і корисним. Усі інститути і факультет ХНТУСГ продемонстрували готовність до навчального року і надали багато інформації про нові напрацювання та досягнення. Інформації справді багато і тому ми будемо поступово знайомити з нею наших читачів. Сьогодні пропонуємо репортаж про ННІ переробних і харчових виробництв.
Варто зазначити, що керівництво ННІ ПХВ, а також завідувачі кафедр і лабораторій зробили все можливе, щоб провести благоустрій прилеглої території, провести поточний ремонт у навчальних приміщеннях і аудиторіях, оновити матеріально-технічну і лабораторну базу тощо. Наприклад, з цією метою почали освоювати приміщення цокольного поверху. Директор ННІ ПХВ Вадим Бредихін говорить, що протягом літа вивезли звідти кілька вантажівок різного непотребу та сміття, поштукатурили і пофарбували стіни і вже завезли деяке переробне обладнання та устаткування, яке будуть використовувати під час проведення лабораторних та практичних занять із студентами. Частину такого обладнання, наприклад, гравітаційний сепаратор, виготовили власними силами. Найбільше зусиль до цього доклав асистент кафедри обладнання та інжинірингу переробних і харчових виробництв В.І. Ірклієнко, який має багато інших технічних розробок. Більшість з них вже успішно використовують в навчальному процесі, але вдосконалення цього процесу триває.
У недалекій перспективі на базі ННІ ПХВ планують відкрити науково-практичний консалтинговий центр переробних і харчових виробництв, який співпрацюватиме з підприємцями, фермерами, керівниками і власниками переробних підприємств. У цьому плані співробітники вже сьогодні мають для своїх партнерів багато цікавих пропозицій, а з відкриттям консалтингового центру їх стане ще більше. «Бо життя не стоїть на місці, переробні і харчові технології бурхливо розвиваються і науковий супровід цих процесів має важливе значення», — говорить Вадим Вікторович.
Із 1993 року спочатку факультет, а потім – ННІ ПХВ займається підготовкою фахівців для переробної та харчової галузей. Лише весною цього року тут випустили 79 бакалаврів за спеціальністю «Харчові технології», а зараз на цю спеціальність планують зарахувати більше 100 студентів, в тому числі 40 першокурсників.
Сподіваємося, нові студенти також оцінять ті зусилля і старання, яких докладають викладачі і співробітники ННІ ПХВ для того, щоб створити для них максимально комфортні та безпечні умови для навчання й відпочинку. Зважаючи на карантинні обмеження, студенти і співробітники дотримуються маскового режиму та інших рекомендованих засобів безпеки. Але важливо, що всі обмеження (сподіваємось, тимчасові) практично ніяк не позначилися на гарному настрої більшості наших студентів, викладачів і співробітників, які вже традиційно розпочинають новий навчальний рік з оптимізмом і надією. Ми також віримо в те, що все буде добре. Тому прямуємо далі, до інших навчально-наукових інститутів, щоб познайомити з їхніми досягненнями та планами на новий навчальний рік.
Віктор Козоріз, Олена Голубєва (фото),
відділ медіа комунікацій ХНТУСГ.