Міністерство освіти і науки України та Міністерство цифрової трансформації оголосили про запуск нової хвилі стартап-руху в закладах вищої освіти «Підприємницький університет». Цього навчального року в межах цього проєкту у 85 ЗВО викладатимуть дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами».
Основна мета проєкту – розвиток підприємницької культури в українських закладах вищої освіти та демонстрація власної справи як альтернативи найманій роботі. Зокрема, стартап-хвиля розвиватиме підприємницьку освіту одразу на кількох рівнях: поширення тренду на створення стартапів серед студентів, підвищення кваліфікації викладачів та активне залучення адміністрації університетів до творення системних змін.
Детальніше: «ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ» – НОВИЙ РІК РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙ ТА СТАРТАП-ПРОЄКТІВ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Коментар декана факультету Управління торговельно-підприємницькою та митною діяльністю ДБТУ, к.т.н. Тетяни Василівни Карбівничої:
На наш погляд, проект «Підприємницький університет» відповідає трендам розвитку підприємництва та підприємницької освіти в світі, реалізація якого сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні, створенню умов для ефективного розвитку стартап-інфраструктури на основі цифровізації бізнес-процесів.
Практично всі країни-лідери оновлюють перелік необхідних підприємницьких компетенцій в потрійному діалозі «влада – освіта – бізнес», інтегруючи в компетенції професіоналів-підприємців здатність і готовність до вирішення майбутніх завдань. Вміння здобувачів вищої освіти інноваційно мислити, здатність застосовувати діджитал-технології в діяльності підприємницьких структур, прагнення до самореалізації та підприємницького розвитку стає однією з ключових «soft skills», необхідних економіці, владі і самій молодій людині.
Одним з пріоритетних завдань Державного біотехнологічного університету є реалізація спектру інноваційних проектів, зокрема, комерціалізація досліджень в галузях торгівлі, готельно-ресторанного бізнесу, туризму, рослинництва, тваринництва, переробних та харчових виробництв, сільськогосподарського машинобудування, діджиталізація агротехнологій тощо. До цього процесу будуть активно залучатися не тільки науковці, але й студенти шляхом розбудови стартап-інфраструктури (стартап-центрів, стартап-інкубаторів, хабів), яка спрямована на розвиток саме тих компетенцій, які можуть бути затребуваними на сучасному ринку праці або в умовах самозайнятості, а також допоможе студентам виявляти наявні у них здатності до підприємництва і надалі розвивати їх в ході навчання, додавати до природних талантів і амбіцій знання про практику бізнесу та управління бізнес-структурами.
ДОВІДКОВО. «Підприємницький університет» – ініціатива, що має на меті створення підприємницьких університетів в Україні, тобто університетів з потужною культурою підприємництва і стартап-інфраструктурою. Ініціатива реалізується мережею стартап-інкубаторів YEP спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Українським фондом стартапів, за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Мережа стартап-інкубаторів YEP створює екосистему молодіжного підприємництва в Україні та Східній Європі, яка надає можливості молоді для персонального та професійного розвитку. Це можливість без ризиків спробувати себе в підприємництві та запустити власний стартап за 3 місяці.
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатися перевагами від міжнародної торгівлі.
Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет підписав Угоду щодо фінансування інвестиційного проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» у розмірі 200 млн доларів США.
Відділ медіакомунікацій.