Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Лабораторії

НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЛАБОРАТОРІЯ
“ОБГРУНТУВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ АГРОТЕХНОЛОГІЙ”

Створена у  2006 році під керівництвом професора Мазнєва Григорія Євтійовича.

Творчим колективом науково-дослідної лабораторії розроблені оригінальні технології вирощування багатьох сільськогосподарських культур.

Кафедра організації виробництва, бізнесу та менеджменту має багаторічний досвід розробки технологічних карт вирощування сільськогосподарських культур.

Науковий рівень технологічних карт і важливість їх для агровиробництва характеризує той факт, що навесні 2001 року Віце-прем’єр-міністр України з питань агропромислового комплексу Іван Кириленко і голова профільного комітету Верховної ради Катерина Ващук на базі ХНТУСГ ім. Петра Василенка провели нараду з Головами облдержадміністрацій, керівниками Головних управлінь агропромислового комплексу і науковцями з питань впровадження у виробництво науково-обґрунтованих технологій вирощування сільськогосподарських культур з презентацією і розповсюдженням технологічних карт, розроблених колективом кафедри організації виробництва, бізнесу та менеджменту ХНТУСГ ім. Петра Василенка.

Технологічні карти, розроблені творчим колективом кафедри, знайшли широке застосування в господарствах як Харківської області, так і всієї України.

Для використання у науковій роботі технологічні карти прийняті такими науково-дослідними установами:

— Відділенням економіки та земельних відносин Національної академії аграрних наук України;

— ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААНУ;

— ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського»;

— ННЦ «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства»;

— Українським науково-дослідним інститутом прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого;

— Інститутом рослинництва НААНУ ім. В.Я. Юр’єва;

— Інститутом овочівництва та баштанництва НААНУ;

— Львівським науково-дослідним центром продуктивності АПК;

— Західним науково-дослідним центром продуктивності АПК.

Технологічні карти запроваджено у виробництво з 2001 року. Використання їх у практичній роботі агропідприємств тільки Харківської області забезпечило фактичний економічний ефект на рівні понад 32 млн. грн., що підтверджено відповідним актом Головного управління агропромислового розвитку Харківської області.

Розробки Науково-дослідної лабораторії багаторазово визнавалися переможцями провідних вітчизняних та міжнародних наукових конкурсів та виставок, зокрема, дипломами та золотими медалями виставок «Агро-2009» та «Агро-2011», виставки «Барвиста Україна», міжнародного салону патентів та «ноу-хау», а також здобували інші нагороди.

Науково-дослідної лабораторії «Обґрунтування інноваційних агротехнологій» отримала у 2006-2014 роках 7 Золотих медалей та 7 дипломів переможця Всеукраїнського конкурсу «КРАЩИЙ ВІТЧИЗНЯНИЙ ТОВАР РОКУ» за монографії:

1. Технологічні карти та витрати на вирощування сільськогосподарських культур з різним ресурсним забезпеченням / За ред. Д.І. Мазоренка і Г.Є. Мазнєва. – Харків: ХНТУСГ, 2006 – 725 с.

2. Інноваційні ресурсозберігаючі технології: монографія / За ред. Д.І. Мазоренка і Г.Є. Мазнєва. – Харків: ХНТУСГ, 2007 – 385 с.

3. Прогресивні технології вирощування кормових культур / За ред. Д.І. Мазоренка і Г.Є. Мазнєва. – Харків: Вид-во «Майдан», 2008 – 333 с.

4. Технології вирощування сої для умов різного фінансового стану виробників / За ред. Д.І. Мазоренка і Г.Є. Мазнєва. – Харків: Вид-во «Майдан», 2008 – 146 с.

5. Інноваційні ресурсозберігаючі технології вирощування ріпаку / За ред. Д.І. Мазоренка і Г.Є. Мазнєва. – Харків: Вид-во «Майдан», 2008 – 143 с.

6. Прогресивні технології виробництва овочів для промислової переробки / За ред. Д.І. Мазоренка і Г.Є. Мазнєва. – Харків: Вид-во «Міськдрук», 2009 – 270 с.

7.Інноваційні ресурсозберігаючі технології: ефективність в умовах різного фінансового стану агроформувань / / За ред. професора Г.Є. Мазнєва. – Харків: Вид-во «Майдан», 2015 – 592 с.