Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Лабораторія конструкцій машинно-тракторних вузлів

Матеріально-технічне забезпечення лабораторії дозволяє здобувачам вищої освіти отримати практичні навички та знання з конструкції, принципів роботи та послідовності складання-розбирання вузлів і механізмів автотракторної техніки. Основне завдання, яке вирішується у даній лабораторії, це застосування на практиці теоретичних знань, що отримані при вивченні лекційного матеріалу.

На базі лабораторії «Конструкцій машинно-тракторних вузлів» проводяться навчальні заняття для здобувачів вищої освіти за спеціальностями:

208 Агроінженерія; 274 Автомобільний транспорт; 133 Галузеве машинобудування.

У лабораторії обладнано 14 робочих місць для проведення лабораторних занять з вивчення конструкції, також передбачена можливість для здобувачів працювати над одним завданням у маленьких групах 2-3 особи. На робочих місцях забезпечена можливість: розбирання та збирання масляних насосів та арматури системи мащення бензинових та дизельних ДВЗ; розбирання та збирання масляних насосів та арматури системи мащення рульових механізмів АТЗ; розбирання та збирання паливних насосів високого тиску (ПНВТ) та арматури системи живлення бензинових та дизельних ДВЗ; розбирання та збирання бензинових та дизельних форсунок та газових дозаторів системи живлення бензинових та дизельних ДВЗ; розбирання та збирання циліндро-поршньової групи бензинових та дизельних ДВЗ; розбирання та збирання газорозподільного механізму бензинових та дизельних ДВЗ, а також їх систем охолодження; розбирання та збирання споживачів електричної енергії; розбирання та збирання джерел електричної енергії; розбирання та збирання вузлів систем запалювання бензинових ДВЗ; розбирання та збирання елементів трансмісії, а саме механічної КПП та АКПП (гідравлічної та варіатор). Також в лабораторії встановлений діючий розгорнутий стенд, на якому представлений макетний зразок мобільного енергетичного засобу (з повздовжніми розрізами усіх систем та механізмів МЕЗ). В робочому (ввімкненому) стані МЕЗ при русі колінчатого валу ДВЗ приходять в рух усі вали та рухомі деталі стендового устаткування (КПП, кардані вали та ведучий міст транспортного засобу.

В лабораторії знаходиться стаціонарна ділянка огляду технічного стану автотранспортних засобів з відповідним обладнанням для його проведення. Також передбачене робоче місце для проведення електронної діагности автомобілів, для чого передбачено обладнання (ArtiDiag100 TOPDON – діагностичний сканер з сенсорним екраном та операційною системою Android 5.0), за допомогою якого можна діагностувати понад 170 моделей автомобілів, в т.ч. й електромобілі, які стають дедалі популярнішими. Отже, майбутні фахівці мають можливість вивчати сучасні технології й застосовувати їх на практиці, що, безперечно, підвищує їх конкурентоздатність на ринку праці.