Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Барабанний розкидач органічних добрив із валка

Барабанний розкидач органічних добрив із валка
Розкидач органічних добрив містить розкидний робочий орган у вигляді барабана 1 з дисками 2, між якими жорстко прикріплені лопатки 3 і ножі 4; раму 5 з начіпним пристроєм 6 і опорними колесами 7 з механізмом регулювання по висоті, передній 8 і регульований підпружинений боковий 9 щити, підпружинену пластину 10 з пружинами 11 і направляючими щитами, що утворюють верхні і нижні вибросні вікна, карданну передачу 12 з запобіжної муфтою 13.
Барабанний розкидач органічних добрив із валка
Розкидач працює таким чином. Під час руху агрегату утворений валкоутворювачем валок надходить до розкидача в зону захоплення переднього 8 і бокового 9 щитів, після чого добрива надходять в робочу зону барабана 1 і бокового щита 9. Ножами 4 добрива подрібнюються, а лопатками 3 відокремлюються порції добрив від основної маси і у взаємодії з підпружиненою пластиною переносяться на її край, після чого починається їх схід у потрібному напрямку.
У разі потрапляння сторонніх предметів (каміння і подібне) між барабаном 1 і підпружиненою пластиною 10, остання, відхиляється і в зазор що утворився пропускає сторонні предмети, не пошкоджуючи робочих органів. Наявність дисків 2 на барабані 1 сприяє тому, що великі сторонні предмети не можуть повністю захоплюватися лопатями.
  Барабанний розкидач органічних добрив із валка
Технічні показники роботи валкоутворювач-розкидачів:
  • продуктивність за годину основного часу, га/год 3,5…9,0;
  • ширина захвату, м 30;
  • робоча швидкість, км/год 2,5…7,0;
  • доза внесення, т/га 10…80;
  • нерівномірність розподілу добрив, % 22;
  • агрегатується тракторами класу 3,0; 5,0.
 Авторські свідоцтва № 1813330; 1741637; 1531884

Автори розробки: к.т.н Макєєв Н.З., к.т.н. Анікєєв О.І., ст. викл. Романашенко О.А., ст. викл. Красноруцький О.М.