Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Історична довідка

Кафедра фізичної культури та спорту ХНТУСГ є однією з старєйших кафедр в університеті, рік її створення – 1930-й.

З 1949 року по 1975 рік кафедру фізичного виховання очолював майстер спорту СРСР Грабковський А.К., екс-чемпіон Радянського Союзу з акробатики. Крім акробатики він досягнув великих спортивних показників на обласних і республіканських змаганнях з велоспорту, спортивної гімнастики, плавання і стрибків у воду.

Необхідно відзначити таких викладачів, як майстер спорту СРСР семикратний чемпіон України Лелюк В., під його керівництвом багато років команда баскетболістів інституту була сильнішою серед вузів м. Харкова і на Україні. Кращими баскетболістами були Козлов В., Мушар В., Берилович Д., Тридуб А., Шонін В., Красовицький Л., Щепеткін Н., Файнберг.

Видатними викладачами, що працювали на кафедрі в різні роки, були: Олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту з волейболу
Венгеровський Ю.Н., заслужений майстер спорту з велоспорту Мурай С.О., майстри спорту Богданов П., Полянський Е.А., Цибулевська К., Манохін М.

В інституті розвивалося 23 види спорту: легка атлетика, важка атлетика, вільна боротьба, боротьба класична, гімнастика спортивна, гімнастика художня, акробатика, велосипедний спорт, веслувальний спорт, ковзани, лижі, фехтування, плавання, бокс, кульова стрільба, баскетбол, волейбол, ручний м’яч, футбол, настільний теніс, бадмінтон, шашки і шахи.

Завідувачі кафедри за час її існування

  • З 1949 року по 1975 рік кафедру фізичного виховання очолював майстер спорту СРСР Грабковський А.К., екс-чемпіон Радянського Союзу з акробатики.
  • З 1976 по 1980 рік кафедрою фізичного виховання керував кандидат в майстер спорту Золотухін Є.П., в минулому гравець футбольної команди Харкова “Металіст”.
  • З 1981 по 1983 рік очолював кафедру майстер спорту з боротьби самбо Синицький Є.Т.
  • З 1984 по 1985 рік очолював кафедру кандидат технічних наук Євстратов М.Д.
  • З 1986 по 1996 рік очолював кафедру майстер спорту з акробатики Гриненко В.О.
  • З 1998 очолює кафедру заслужений працівник фізичної культури та спорту, заслужений тренер України, майстер спорту з вільної боротьби Гринь Л.В.

Науковий і кадровий потенціал кафедри – викладачі високого професійного рівня, це професор університету Гринь Л.В., ст. викладачі Русанов О.І., Гребньова І.В., Фомін С.В., викладачі Кірсанов М.В., Новіков Ю.О.

Ціль кафедри – пропаганда здорового способу життя серед студентської молоді. В процесі фізичного виховання у студентів удосконалюється система фізкультурних знань, рухових вмінь і навичок, виникає стійка потреба в систематичних заняттях фізичною культурою та спортом.

Для цього створена система фізичного виховання, робота спортивного клубу та спортивних секцій. Вибрані види спорту, які відповідають задачам професійно – прикладної фізичної підготовки спеціалістів АПК та можуть розвиватися згідно рівня нашої матеріальної бази.

Це – вільна боротьба, греко-римська боротьба, регбі, настільний теніс, футбол, гирьовий спорт, волейбол, баскетбол, легка атлетика, бадмінтон. Найвищими досягненням стали виступи наших студентів на Олімпійських іграх,  чемпіонату світу та Європи, Всеукраїнських змаганнях.

Щорічно кафедра  проводить Всеукраїнський Олімпійський урок для студентів 1 та 2 курсів, куди запрошуються видатні спортсмени Слобожанщини.

Історична довідка Історична довідка

Традиційним стало проведення щорічної Спартакіади ННІ університету з 17 видів спорту, також між першокурсниками з 9 видів. Фінальні змагання Спартакіади проводяться на прикінці навчального року. Ця подія щорічно відбувається під час державного тестування фізичної підготовленості молоді, коли на стадіоні збираються студенти всіх навчальна – наукових інститутів університету. Студентам дуже приємно одержувати нагороди на очах сокурсників та керівництва. Цю подію кафедра о відображає в засобах масової інформації Харківської області та України і стала однією з візитних карток нашого університету.

Історична довідка

Історична довідкаІсторична довідка

Протягом багато років студенти нашого університету ставали переможцями та призерами Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, СРСР, Спартакіади Дружби народів,  чемпіонатів України та Всеукраїнських змагань.