Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Майбутні студенти ХНТУСГ: хто вони?

Безперечно, це молоді люди, які хочуть отримати якісну освіту і цікаву та  затребувану професію. Це сьогоднішні учні загальноосвітніх шкіл, ліцеїв і коледжів,  які вже зараз задумуються про своє місце в дорослому житті й готуються до нього як морально, так і інтелектуально. Попереду в них ще кілька місяців шкільного навчання, потім складання ЗНО й випускні вечори, але більшість з них вже напевне знає до якого вишу вони вступатимуть, і яку спеціальність  оберуть для подальшого навчання, —  спочатку за програмою бакалаврату, а потім, можливо,  і  магістратури…

Здається, саме такі учні завітали сьогодні на День відкритих дверей, що проходив у ХНТУСГ ім. Петра Василенка. Хтось із друзями-однокласниками, хтось із батьками, а хтось і сам, бо вже знає стежку до цього вишу. Нині лише на підготовчих курсах університету навчається 80 майбутніх вступників. Після сьогоднішнього знайомства виявили бажання вступити на ці курси ще 5 учнів. Тим більше, що для них університет підготував своєрідний подарунок і удвічі знизив вартість навчання.

Отож, ближче знайомимося із  сьогоднішніми гостями нашого університету. 11-класник Сергій Колєснік приїхав на День відкритих дверей аж із Борової. Цікавиться агроінженерією і галузевим машинобудуванням. Каже, що остаточного вибору щодо майбутньої спеціальності ще не зробив, але має твердий намір  вже цього року стати студентом ХНТУСГ. Так само, як і  його двоюрідна сестра Анастасія Гуляєва з Пісочина, котра навчається в коледжі Національного фармацевтичного університету. Втім,  вищу освіту Анастасія планує здобувати в Харківському національному технічному  університеті сільського господарства за спеціальністю «маркетинг». Тому й приїхала на День відкритих дверей,  щоб більше дізнатися про цю спеціальність та умови навчання в ХНТУСГ (майбутніх маркетологів тут готують в ННІ бізнесу і менеджменту). І Сергій, і Анастасія взяли участь у першому турі Всеукраїнської олімпіади вступників, яка сьогодні проходила в університеті, й охоче поспілкувалися з представниками Приймальної комісії. Наступного разу планують зустрітися з ними вже влітку, коли подаватимуть заяви і документи для зарахування на навчання.

А ось Олексій Рубан приїхав до Харкова із села Куп’євате Богодухівського району. Приїхав не сам, а з батьком-фермером і старшою сестрою, яка нещодавно закінчила Харківський національний аграрний  університет імені В. Докучаєва. За спеціальністю вона інженер лісового господарства. А от Олексій  більше цікавиться технікою та агроінженерією, тому планує отримати інженерно-технічну спеціальність в ХНТУСГ,  щоб згодом продовжити родинну справу. Його батько Андрій Олександрович Рубан обробляє в межах  свого села  120 га землі й потихеньку готує собі заміну.  Гадаємо, що його син також стане гарним господарем і фермером.

Готує собі заміну і Михайло Олександрович Лисиченко із села Кутьківка Дворічанського району. Про День  відкритих дверей в ХНТУСГ він дізнався з Інтернету завдяки сину Олександру, який навчається у випускному класі місцевої школи. Тому разом з ним і приїхав до Харкова, подолавши не близьку дорогу. У розмові з нами Михайло Олександрович розповів, що за професією він тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва,   а точніше – комбайнер,  працює у приватній фірмі на комбайні Джон-Дір. Каже, що техніка це хоч і складна, але надійна і в роботі вимагає певної кваліфікації. Тому, якщо син Олександр вирішить іти слідами батька, йому неодмінно треба буде отримати вищу технічну освіту. Наразі, Олександр, ще не вирішив яка саме спеціальність йому більше до вподоби, але каже, що перше знайомство з університетом йому сподобалося. Цілком можливо, що це знайомство матиме вирішальне значення для вибору його майбутньої професії, бо для того й проводяться такі заходи як дні відкритих дверей, щоб майбутні вступники ближче познайомилися з умовами вступу та навчання у тому чи іншому виші й зробили усвідомлений вибір.

Переконані, що такий вибір зроблять і учні ЗОШ №7 м. Харкова, які сьогодні завітали на День відкритих дверей в ХНТУСГ разом із своєю вчителькою Вірою Іванівною Денисенко. Були серед них, і одинадцятикласники, і дев’ятикласники. Спілкуючись з ними, ми помітили, що діти дуже прагматично ставляться до вибору майбутньої професії, а тому цікавляться не тільки тим, де і в яких умовах вони будуть навчатися, а й тим, чи зможуть знайти роботу після закінчення вишу, яку матимуть заробітну плату і соціальні гарантії тощо. Всі ці запитання вони мали можливість задати безпосередньо і ректору університету, і  керівникам навчально-наукових інститутів та викладачам, які залюбки спілкувалися із своїми гостями у невимушеній дружній атмосфері. Особливого шарму цій атмосфері надавав солодкий запах поп-корну, який готували студенти ННІ переробних і харчових виробництв, пригощаючи ним всіх бажаючих…

Звичайно, була на Дні відкритих дверей і офіційна частина, під час  якої ректор ХНТУСГ Олександр Володимирович Нанка ознайомив гостей з історією університету та його досягненнями, а також розповів про переваги навчання у своєму виші, який, за його словами, є одним з найкращих аграрних вишів в Україні.  І справа не тільки в тому, що свого часу ректор сам закінчив ХІМЕСГ, а нині є його керівником. Про досягнення Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка говорять, насамперед,  об’єктивні рейтингові показники, за якими незалежні експерти оцінюють науково-освітню діяльність закладів вищої освіти. Та, мабуть, найважливішим показником престижності і надійності університету є відгуки його колишніх випускників, які досі не втрачають з  зв’язку з альма-матер і  пишаються тим, що колись навчалися в її стінах. Сьогодні деякі  з випусників університету також  завітали на День відкритих дверей, щоб пригадати свої найкращі роки й подякувати за науку. Сподіваємося, що нинішні і майбутні студенти ХНТУСГ продовжать цю славну традицію, а головне – вийдуть з нього гідними громадянами і професіоналами, які обов’язково знайдуть у житі своє місце.

Віктор Козоріз, Кирило Коробов (фото)

відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Повний фоторепортаж із Дня відкритих дверей дивіться в розділі Медіагаларея.