10 червня у Харківському пресклубі відбулась пресконференція, присвячена перспективам розвитку в Україні зеленої електроенергетики. Одним із учасників цього заходу став аспірант кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту ХНТУСГ Андрій Павлов.
Під час прес-конференції із журналістами також спілкувалися завідувач кафедри Інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ» Роман Зайцев та представники компаній, що займаються будівництвом сонячних електростанцій Олексій Жук і Богдан Новіков.
Під час пресконференції науковці та представники бізнесу поділилися своїм баченням як зробити відновлювальну енергетику точкою росту економіки, що створює робочі місця й позитивно впливає на екологію. Зокрема, Андрій Павлов зазначив, що за останнє десятиліття в Україні фактично виникла нова галузь економіки — відновлювальна енергетика і вона продовжує активно розвиватися. Наразі доля відновлювальної електроенергетики в загальному енергетичному балансі України складає понад 12%. Особливо стрімкий розвиток відновлювальної електроенертетики, зокрема сонячної, відбувався протягом останніх трьох років. За цей період потужності сонячних електростанцій збільшилися майже у два рази. Наразі лише в Харківській області працює близько десяти сонячних електростанцій, які продають свою електроенергію в загальну мережу за так званим “зеленим тарифом”.
Експерти також відзначили, що за останній час на Харківщині зросла кількість малих сонячних електростанцій, які обслуговують приватні домоволодіння. Наразі їх близько 240. А загалом за темпами росту відновлювальної електроенергетики Україна є одним з європейських лідерів.
За словами підприємця Олексія Жука, відновлювальна енергетика України – це найбільш вдалий інвестиційний проєкт держави за всю історію незалежності. За десять років галузь була створена з нуля, на будівництво електростанцій залучено понад 10 мільярдів доларів. Однак за останній рік у відновлювальної енергетики з’явилося й чимало й проблем. Зокрема, центральні органи влади намагаються змінювати правила на енергетичному ринку. А окремі політики закликають взагалі відмовитися від альтернативної енергетики. Немає порозуміння і в дискусії між державою та інвесторами. Це дає негативні сигнали українським та зарубіжним інвесторам, деякі з них вже погрожують вийти з енергетичного ринку…
Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.
Фото Харківського пресклубу.
Переглянути відеозапис пресконференції можна за цим посиланням: https://youtu.be/DDefoa3FgIY