Щодо онлайн курсу «Конфлікт інтересів: треба знати!»
ПРО КУРС
Протидія корупції – це першочергове завдання державного апарату на шляху до її подолання.
Результати онлайн-курсу «Конфлікт інтересів: треба знати!» показали неабияку зацікавленість слухачів до навчання доброчесній поведінці, невіддільним елементом якої є дотримання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, обмежень щодо одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, спільної роботи близьких осіб.
З метою удосконалення отриманих базових знань про конфлікт інтересів пропонуємо вам поглиблений онлайн-курс: «Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики», який покликаний підвищити ефективність виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень з урахуванням тих помилок та проблемних питань, які були виявлені під час правозастосовної практики.
Цей онлайн-курс допоможе особам, у діяльності яких виникає конфлікт інтересів, а також тим, хто такий конфлікт інтересів зобов’язаний врегульовувати.
Зокрема, в поглибленому онлайн-курсі буде можливість ознайомитися з переліком типових ситуацій, які зумовлюють наявність у особи приватного інтересу, детальніше вивчити питання щодо запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю корпоративних прав, ознайомитися з типовими помилками при врегулюванні конфлікту інтересів, щоб не допускати їх в своїй діяльності та інші актуальні з точки зору правозастосування питання.
Слухачі курсу матимуть змогу попрацювати над практичними завданнями, отримати інфографіку про основні законодавчі вимоги щодо конфлікту інтересів та пов’язані з ним обмеження, оцінити рівень отриманих знань, пройшовши відповідне тестування, а у разі успішного проходження тестування – отримати сертифікат.
Традиційно наголошуємо, що курс не є майданчиком для лобіювання вузькокорпоративних інтересів.
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Перелік типових ситуацій (відносин), які зумовлюють наявність приватного інтересу як обов’язкового складника конфлікту інтересів.
Тема 2. Наявність дискреційних повноважень як передумова виникнення конфлікту інтересів.
Тема 3. Особливості звернення за роз’ясненнями до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Тема 4. Типові помилки, які допускаються керівниками під час врегулювання конфлікту інтересів у підлеглих осіб.
Тема 5. Передача в управління наявних підприємств та корпоративних прав.
Тема 6. Посадові особи юридичної особи публічного права.
Тема 7. Конфлікт інтересів у діяльності сільських, селищних, міських голів, секретарів, голів, заступників голів, районних та обласних рад, депутатів місцевих рад та народних депутатів України.
Тема 8. Обмеження щодо одержання подарунків: практичні аспекти.
Тема 9: Відповідальність за невиконання законних вимог Національного агентства з питань запобігання корупції.