Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

На шляху удосконалення і розвитку

ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ГОТОВІ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Щороку на початку вересня  керівництво університету на чолі з ректором проводило огляд готовності усіх підрозділів університету до нового навчального року. На жаль, цього року у зв’язку із поширенням епідемії COVID-19 і запровадженням карантину, був змінений формат цього заходу. Ректор ХНТУСГ О.В. Нанка дав доручення співробітникам відділу медіакомунікацій ознайомитися із  станом підготовки структурних підрозділів до нового навчального року.  Знайомство вийшло досить цікавим і корисним. Усі інститути і факультет ХНТУСГ продемонстрували готовність до навчального року і надали багато інформації про нові напрацювання та досягнення.  Інформації справді багато і тому ми будемо поступово знайомити з нею наших читачів. Сьогодні пропонуємо репортаж про ННІ переробних і харчових виробництв.

Варто зазначити, що керівництво  ННІ ПХВ, а  також завідувачі кафедр і лабораторій зробили все можливе, щоб провести благоустрій прилеглої території, провести поточний ремонт у навчальних приміщеннях і аудиторіях, оновити  матеріально-технічну і лабораторну базу тощо. Наприклад, з цією метою почали освоювати приміщення цокольного поверху. Директор ННІ ПХВ Вадим Бредихін говорить, що протягом літа вивезли звідти кілька вантажівок різного непотребу та сміття, поштукатурили і пофарбували стіни і вже завезли деяке переробне обладнання та устаткування, яке будуть використовувати під час проведення лабораторних та практичних занять із студентами. Частину такого обладнання, наприклад, гравітаційний сепаратор, виготовили власними силами. Найбільше зусиль до цього доклав асистент кафедри обладнання та інжинірингу переробних і харчових виробництв В.І. Ірклієнко, який має багато інших технічних розробок. Більшість з них вже успішно використовують в навчальному процесі, але вдосконалення цього процесу триває.

У недалекій перспективі на базі ННІ ПХВ планують відкрити науково-практичний консалтинговий центр  переробних і харчових виробництв, який співпрацюватиме з підприємцями, фермерами, керівниками і власниками переробних підприємств. У цьому плані співробітники вже сьогодні мають для своїх партнерів  багато цікавих пропозицій, а з відкриттям консалтингового центру їх стане ще більше. «Бо життя не стоїть на місці, переробні і харчові технології бурхливо розвиваються і науковий супровід цих процесів має важливе значення», — говорить Вадим Вікторович.

Із 1993 року спочатку факультет, а потім – ННІ ПХВ займається підготовкою фахівців для переробної та харчової галузей. Лише весною цього року тут випустили 79 бакалаврів за спеціальністю «Харчові технології», а зараз на цю спеціальність планують зарахувати більше 100 студентів, в тому числі 40 першокурсників.

Сподіваємося, нові студенти також оцінять ті зусилля і старання, яких докладають  викладачі і співробітники ННІ ПХВ для того, щоб створити для них максимально  комфортні  та безпечні  умови для навчання й відпочинку. Зважаючи на карантинні обмеження,  студенти і співробітники дотримуються маскового режиму та інших рекомендованих засобів безпеки. Але важливо, що всі  обмеження (сподіваємось, тимчасові) практично ніяк не позначилися на гарному настрої більшості наших студентів, викладачів і співробітників, які вже традиційно розпочинають новий навчальний рік з оптимізмом і надією. Ми також віримо в те, що все буде добре. Тому прямуємо далі, до інших навчально-наукових інститутів, щоб познайомити з їхніми досягненнями та планами на новий навчальний рік.

На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвиткуНа шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку

 

3D-ПРИНТЕРОМ ТУТ НІКОГО НЕ ЗДИВУЄШ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

З початком нового навчального року в Навчально-науковому інституті енергетики та комп’ютерних технологій (ННІ ЕКТ) панує помітне пожвавлення. Після вимушеного карантину та літніх канікул студенти знову повернулись в навчальні аудиторії. І хоч зараз надається перевага дистанційним формам навчання, у невеликих групах  триває і безпосереднє спілкування з викладачами. В ННІ ЕКТ для цього створені всі умови, у чому ми переконалися, відвідавши кілька навчальних аудиторій та спеціалізованих лабораторій при кафедрах інституту.

Наприклад, на кафедрі Інтегрованих електротехнологій та процесів нам показали зразок сонячного колектора, який нещодавно інституту подарувала компанія «Карно». Як розповів завідувач кафедрою д.т.н професор М.П. Кунденко, останнім часом такі колектори користуються великою популярністю у побутових споживачів, які залюбки встановлюють їх на своїх будинках для підігріву води. Отож, майбутні інженери-електрики можуть вивчати не лише загальні принципи роботи таких колекторів, а й те, як правильно їх монтувати та експлуатувати в наших умовах, що дуже важливо для майбутніх фахівців.

Є на кафедрі і 3D-принтер, за допомогою якого студенти вчаться виготовляти різні деталі та навіть елементи людських органів. Але таким принтером тут уже нікого не здивуєш. А от наповнення деяких лабораторій,  що створені на кафедрі Електропостачання та енергетичного менеджменту (ЕЕМ), справді може здивувати. Здається, тут зібрані усі найновіші зразки електротехніки та електрообладнання, які випускають як вітчизняні, так і іноземні фірми. Як повідомив нам завідувач кафедри доктор технічних наук, професор О.О. Мірошник, дуже часто самі виробники безкоштовно передають інституту зразки своєї продукції, щоб студентам було на чому вчитися. Так, до речі, на кафедрі з’явилося кілька авторизованих лабораторій, одна з яких була створена за підтримки відомої французької енергомашинобудівної кампанії Schneider Electric.

Отже, ми переконалися, що на кафедрі ЕЕМ також створена потужна навчально-лабораторна база, яка сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців для енергетичної галузі. Крім того  на базі кафедри щорічно проходять підвищення кваліфікації інженерно-технічні працівники системи обленерго, для яких розроблені спеціальні  навчальні програми, а також підвищують кваліфікацію голови і члени екзаменаційних комісій енергетичних компаній. До речі, серед молодих співробітників кафедри нам приємно було зустріти вчорашнього випускника інституту Михайла Сивенка, який вже навчається в аспірантурі.

Загалом, варто відзначити, що керівництво  ННІ ЕКТ, завідувачі і викладачі кафедр приділяють велику увагу модернізації та уніфікації навчально-лабораторного обладнання, впровадженню нових педагогічних технологій і прогресивних методів навчання, які відповідають вимогам нашого часу. Крім того, останнім часом науковці інституту все більше уваги приділяють дослідженню та розробленню  перспективних енергоефективних і екологічно безпечних електротехнологічних комплексів, які можуть використовувати  в рослинництві і тваринництві. Приміром, в одній з лабораторій нам показали демонстраційну модель лазерної установки, яку можна використовувати для опромінення рослин при веденні точно землеробства.

А на кафедрі Біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки (завідувачка – д.т.н., професор Н.Г. Косуліна) ми побачили зразок установки для бактерицидного знезараження повітря, яку нещодавно розробили співробітники науково-технічного центру Полтавського університету економіки і торгівлі. Кафедра Біомедичної інженерії ХНТУСГ  вивчає робочі характеристики і перспективи використання такої установки, залучаючи до цього процесу і студентів, що навчаються за відповідною спеціальністю. І це ще одна з переваг ННІ ЕКТ, який надає своїм студентам можливість не тільки навчатися, а й проявити себе у науковій та науково-практичній діяльності. До того ж, обов’язковим елементом навчання в інституті є проходження студентами виробничої практики та стажування на підприємствах енергетичної галузі, що сприяє підвищенню їх професійної компетентності.

Одне слово, інститут не стоїть на місці, а постійно розвивається, розширюючи свої наукові та партнерські зв’язки, в т.ч. з іноземними університетами, енергетичними кампаніями  і підприємствами енергетичної галузі. До речі, на багатьох з цих підприємств працюють саме випускники ННІ ЕКТ, що є найкращою рекламою цього інституту та його професорсько-викладацького складу…

На жаль, формат наших публікацій не дозволяє детально розповісти про всі кафедри і лабораторії, які діють в ННІ ЕКТ, тому ми пропонуємо переглянути невеликий фоторепортаж з цього інституту та завітати на його СТОРІНКУ, де міститься детальніша інформація про діяльність і досягнення  викладачів та студентів. А наразі ми щиро дякуємо їм за цікаве знайомство і велику освітньо-наукову роботу, яку вони виконують, не зважаючи на  всі перешкоди та проблеми.

На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвиткуНа шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку

НА ШЛЯХУ УДОСКОНАЛЕННЯ І РОЗВИТКУ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Знайомлячись з готовністю навчально-наукових інститутів університету до нового навчального року, співробітники відділу медіакомунікацій відвідали ННІ технічного сервісу, який очолює д.т.н., професор О.В. Сайчук. Зустрівши нас на вході, Олександр Васильович відразу показав обсяг виконаних робіт з ремонту будівлі інституту: оновлено фасад, зміцнено фундамент, частково замінено труби водовідведення, впорядковано прилеглу територію і т. ін. Можливо, хтось зауважить, що все це не має прямого відношення до організації освітнього процесу. Але люди, які тут працюють, так не вважають, тому докладають всіх зусиль для того, щоб утримувати в належному стані приміщення свого інституту, створюючи  гарні умови і для себе, і для студентів.

Варто зазначити, що наразі на базі ННІ ТС навчається понад 800 студентів за чотирма спеціальностями: «Галузеве машинобудування», «Будівництво та цивільна інженерія»,  «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» а також «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва». Крім того, у складі  інституту діють п’ять  кафедр, співробітники яких ведуть велику науково-дослідницьку роботу за певними напрямками.

Наприклад, лише на кафедрі Технологічних систем ремонтного виробництва ім. О.І. Сідашенка (завідувач к.т.н., доцент В.М. Романченко) діють лабораторії лазерного термозміцнення та обробки деталей, плазмової і газо-термічної обробки поверхонь, ремонту базових деталей машин, металографічних досліджень тощо. Співробітники кафедр ефективно використовують лабораторну база як у навчальному процесі, так і для проведення наукових досліджень, результати яких систематично оприлюднюють у фахових виданнях. Особливо плідними є їхні напрацювання в напрямку дослідження проблеми довговічності і надійності деталей машин і механізмів в умовах інтенсивного зносу та впливу високих напруг, температур і агресивних середовищ. З цією метою науковці кафедри  освоюють нові методи зварювання, які нам продемонстрували в одній з лабораторій. В іншій лабораторії ми побачили як працює обладнання для електрозварювання автомобільних пластмас, яке нещодавно придбали для використання в навчальному процесі.

Як відомо, навіть найнадійніша техніка рано чи пізно виходить з ладу, зокрема й сільськогосподарська,  і тому вона потребує грамотного технічного обслуговування та ремонту. Саме на це й зорієнтована підготовка майбутніх фахівців ремонтних виробництв та галузевого машинобудування, яка ведеться в ННІ ТС. Для цього ще раніше тут було створено  цілу низку лабораторій і майстерень, які оснащені демонстраційними стендами, металообробними станками,  діагностичним обладнанням тощо. Не будемо приховувати, що більшість цього обладнання хоч і знаходиться в робочому стані, але вже помітно застаріла. Тому  в силу своїх можливостей керівництво інституту і кафедр намагається оновлювати матеріально-технічну і лабораторну базу, щоб іти в ногу з часом.  Наприклад, нещодавно ННІ ТС отримала новий оприскувач  Lеmken Primus, який вивчатимуть і викладачі, і  студенти, адже уже зараз подібні оприскувачі активно використовують вітчизняні фермери та  підприємства аграрної галузі, а от фахівців для їх правильної експлуатації та обслуговування все ще бракує.

Значну  роботу для оновлення матеріально-технічної бази своєї кафедри провели і співробітники кафедри Надійності, міцності та технічного сервісу машин ім. В. Я. Аніловича. Знайомлячи нас із своїм «господарством» завідувач кафедрою д.т.н. Є.І. Калінін показав один з оновлених кабінетів, в якому незабаром будуть встановлені зразки дефектних деталей машин. Причому, як справжній ентузіаст своєї справи, Євген Іванович особисто збирав ці деталі  у своїх друзів та на станціях тех. обслуговування, щоб створити якомога ширшу колекцію. Гадаємо, незабаром цю колекцію зможуть оцінити і його студенти, які вже приступили до занять.

Але на базі ННІ ТС готують не лише фахівців для галузевого машинобудування та ремонтних виробництв, а фахівців-економістів (кафедра Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності), інженерів-будівельників а також агроінженерів із широким спектром компетентностей. По закінченню навчання такі інженери мають досконало знати механізовані технології і технологічні процеси та системи машин з виробництва, первинної обробки, зберігання і транспортування сільськогосподарської продукції, процеси ефективного використання с.-г. машин та засобів механізації і т.п. Тому керівництво  ННІ ТС і профільної кафедри Технічних систем та технологій тваринництва ім. Б.П.Шабельника (завідувач к.т.н., професор О.А. Науменко) цим питанням приділяють велику увагу. У цьому ми переконались, відвідавши кілька лабораторій кафедри, зокрема, лабораторію якості тваринницької продукції та кормів. Нещодавно тут з’явилося обладнання для боксового утримання  тварин, а також кліткове обладнання для вирощування птиці німецької фірми «Хельман». К.с.г. наук, доцент кафедри С.А. Нагорний нас запевнив, що такого обладнання не має жоден інший аграрний виш України. І це ще одне свідчення того, що Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка не стоїть на місці, а  постійно розвивається, щоб відповідати статусу одного з найкращих аграрних закладів вищої освіти України. Про це, до речі, свідчить і те, що  з року в рік в університеті збільшується кількість студентів-іноземців. Як повідомив директор ННІ ТС О.В. Сайчук, наразі лише на базі очолюваного ним інституту навчається 34 студенти-іноземці, які освоюють спеціальності «Галузеве машинобудування» та «Будівництво і цивільна інженерія». Ще близько 30 студентів (переважно з Туреччини) готуються до вступу цього року.

Готуються до роботи з іноземцями і викладачі університету, які покращують свої знання з англійської мови та складають відповідні іспити. Найближчим часом такі іспити в ХНУ ім. В.Н. Каразіна складуть ще двоє  викладачів з кафедри Технологічних систем ремонтного виробництва ім. О.І. Сідашенка та двоє з кафедри Технічних систем та технологій тваринництва ім. Б.П. Шабельника. Отримавши відповідні сертифікати, вони зможуть вільно викладати для іноземних студентів свої дисципліни,  розширюючи в такий спосіб міжнародні зв’язки і можливості ХНТУСГ.

На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвиткуНа шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвиткуНа шляху удосконалення і розвиткуНа шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвиткуНа шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвиткуНа шляху удосконалення і розвитку

НОВІ МОЖЛИВОСТІ МЕХАТРОНІКИ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Нинішнього року виповнюється 90 років з часу відкриття факультету механізації сільського господарства, який з’явився одночасно із створенням Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства (колишній – ХІМЕСГ) і став одним з провідних факультетів цього навчального закладу. Наразі це навчально-науковий інститут механотроніки і систем менеджменту ХНТУСГ ім. П. Василенка, в якому викладачі та студенти продовжують кращі традиції, закладені їхніми попередниками. І в цьому ми переконалися, відвідавши навчальні аудиторії та лабораторії інституту, де з початком нового навчального року вже розпочався звичний навчальний процес, що проходить у невеликих групах. Щоправда, трохи не звично було бачити викладачів і студентів у захисних масках, але, сподіваємося, що це тимчасові обмеження і вони ніяк не вплинуть на якість навчання, яка, до речі, підтверджена сертифікатом відповідності Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2015.

Як повідомив заступник директора ННІ МСМ з навчально-виховної роботи Кирило Сировицький, наразі на базі інституту ведеться підготовка фахівців за 5 основними спеціальностями і 15 напрямками в галузі мехатроніки і систем менеджменту, агрономії, екології, автомобільного транспорту, права і т.п. Без перебільшення можна сказати, що в інституті створені унікальні освітні програми, які відповідають вимогам європейських стандартів у галузі освіти. І це можуть підтвердити не лише нинішні студенти ННІ МСМ, а і його колишні випускники, які працюють в різних галузях народного господарства як України, так і далекого зарубіжжя.  По-перше, інститут має потужну науково-методичну і кадрову базу, яка зосереджена навколо 6 кафедр та двох навчальних центрів, відкритих лідерами світового тракторобудування – фірмами Case IH і John Deere. По-друге, тут створена сучасна матеріально-технічна база, яку співробітники кафедр постійно оновлюють і наповнюють новим обладнанням, устаткуванням та програмним забезпеченням.

Наприклад, на кафедрі Тракторів і автомобілів, яку очолює д.т.н. професор Михайло Шуляк, ми побачили лабораторію з діагностики автомобілів, у якій віднедавна почали використовувати елементи доданої віртуальної реальності.  Одягнувши спеціальні окуляри, студент може легко дістатися до будь-якого вузла чи автомобільного агрегату, щоб провести його віртуальну діагностику або технічне обслуговування. Відпрацювавши необхідні алгоритми дій, далі він може працювати уже з реальним діагностичним обладнанням і технікою. В одній із лабораторій асистент кафедри тракторів і автомобілів Тетяна Бажинова нам показала як на практиці працює таке обладнання (сканер для електронної діагности автомобілів) і детально розповіла про переваги такої діагностики. До речі, за допомогою такого сканера можна діагностувати понад 170 моделей автомобілів, в т.ч. й електромобілі, які стають дедалі популярнішими. Отже, майбутні фахівці мають можливість вивчати сучасні технології й застосовувати їх на практиці, що, безперечно, підвищує їх конкурентоздатність на ринку праці.

Цими ж обставинами була обумовлена й необхідність відкриття на кафедрі Тракторів і автомобілів спеціалізованої аудиторії з теплоенергозбереження. «Мабуть, уже нікого не треба переконувати наскільки важливим і актуальним є для України питання енергозбереження та використання альтернативних джерел отримання теплової енергії, – говорить  к.т.н. доцент кафедри ТіА Олександр Єсіпов, – Відтепер ці технології  будуть вивчати і наші студенти, щоб успішно застосовувати їх на практиці»…

Варто зазначити, що поєднання теорії і практики, науки і реального виробництва є одним з головних принципів підготовки студентів в Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. П. Василенка. І це ми також відчули під час знайомства з діяльністю та досягненнями ННІ МСМ, який активно співпрацює з відомими вітчизняними та закордонними компаніями, концернами і холдингами. Вже не перший рік їхні фахівці беруть участь у підготовці та реалізації навчальних програм і планів інституту,  впровадженні програм стажування на виробництві з подальшим працевлаштуванням випускників…

На жаль, за браком часу не маємо можливості щоб детальніше розповісти про  всі досягнення і плани діяльності ННІ МСМ та його кафедр. Але  обіцяємо знову повернутися до цієї теми, щоб продовжити  наше  знайомство. Тим більше, що, за даними ЮНЕСКО, напрямок підготовки «Мехатроніка» входить у десятку найбільш затребуваних і перспективних технічних спеціальностей у світі, що відкриває нові можливості й для нашого університету. Як ми переконалися, активне освоєння цього напрямку в ХНТУСГ вже триває і ми будемо уважно стежити за цим процесом.

На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку   На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку   На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку

ФТСЛ НА ЕТАПІ ЗРОСТАННЯ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

А чи знаєте ви, що к.е.н., старший викладач  кафедри агрологістики і управління ланцюгами постачань факультету Технологічних систем і логістики Валерій Даниленко в рамках  програми обміну науковим та академічним досвідом «Один пояс і один шлях»  цілий  рік викладав у професійному технічному коледжі міста Сиань провінції Шенсі Китайської Народної Республіки? От і ми не знали. Але, знайомлячись із станом готовності  факультету ТСЛ до нового навчального року,  дізнались  багато цікавої і корисної інформації про діяльність цього структурного підрозділу ХНТУСГ та його професорсько-викладацького складу. Здебільшого – це молоді викладачі, які вже зуміли проявити себе в науковій та освітянській діяльності. А декан ФТСЛ, к.т.н., доцент Андрій Кравцов, наголошує, що й очолюваний ним факультет є наймолодшим з поміж інших структурних підрозділів нашого університету (був створений у 2018 році),  втім, він також уже має свої традиції і досягнення. І це не лише численні подяки, дипломи та почесні грамоти, якими були нагороджені студенти та викладачі, а й набагато серйозніші досягнення.

Наприклад, нещодавно завідувачка кафедрою Деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу, що входить до складу ФТСЛ, д.е.н., професор  Анастасія Суска стала  іменним стипендіатом Харківської обласної державної адміністрації в галузі науки. Крім того, вона є  член-кореспондентом Академії економічних наук України, має понад 100 наукових публікацій, монографій, підручників та посібників. Не дивно, що за показниками своєї діяльності кафедра деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу є однією з найкращих в університеті. І це підтверджують не лише підприємства та установи, з якими вона співпрацює, а й студенти та випускники, які навчаються або навчалися за профільними спеціальностями цієї кафедри.

Чимало досягнень має і кафедра Транспортних технологій і логістики, яку з 2012 року очолює д.т.н. професор Віктор Войтов (з 1 вересня 2018 р. ця кафедра була приєднана до факультету ТСЛ).  Достатньо сказати, що під керівництвом Віктора Анатолійовича  з 1996 по 2019 роки було виконано і захищено 18 кандидатських та одну докторську роботу, а також розроблено 10 Національних стандартів України з оцінки якості біодизельного палива, які відповідають європейським стандартам. Крім того, впродовж багатьох років професор Войтов керує розробленням загальнодержавних та міністерських наукових програм з дослідження особливостей експлуатації сільськогосподарської техніки на біопаливі, є співвиконавцем Національної наукової програми «Біосировина» і т.п.

Значний потенціал розвитку має й  кафедра Агрологістики і управління ланцюгами постачань, яку очолює д.е.н. доцент Тетяна Ларіна. Кафедра існує лише два роки, але за цей  час її співробітники стали співавторами одного  підручника, навчального посібника, підготували  багато актуальних наукових публікацій, які були надруковані  у закордонних та українських фахових виданнях. Для тих, хто глибше цікавиться питаннями адміністративно-територіальної реформи та агрологістики, радимо ознайомитись хоча б із статтею Т.Ф. Ларіної «Об’єднані територіальні громади як фактор модернізації підприємств сільського господарства», яка містить цікаві висновки щодо оптимізації процесу створення ОТГ…

Одне слово, на факультеті технологічних систем і логістики ХНТУСГ є чому навчатися,  і є в кого навчатися, було б лише бажання. А таке бажання у наших студентів та вступників справді є, про що свідчать і результати цьогорічної вступної кампанії. Попри те, що вона проходила в непростих умовах, тут зуміли набрати потрібний контингент студентів і вже приступили до навчального процесу, який обіцяє багато приємних моментів.

Приємно відзначити і те, що протягом останнього часу в лекційних аудиторіях, кабінетах та лабораторіях факультету було виконано значний обсяг  ремонтних робіт: придбано нові меблі і обладнання, наочні посібники і тренажери. Ремонтні роботи ще тривають. В найближчих планах керівництва факультету облаштувати для студентів буфет і спортивну кімнату, у якій уже можна зіграти в настільний теніс (ми також спробували).  Тут навіть створено  кімнату для психологічного розвантаження викладачів. У навчальних аудиторіях і кабінетах панує спокійна ділова атмосфера, яка налаштовує на  робочий лад і творчу діяльність. А це іноді куди важливіше, ніж показова суєта та  імітація бурхливої діяльності, які (не будемо приховувати) також трапляються в діяльності закладів вищої освіти.

Насамкінець, щиро бажаємо студентському товариству та трудовому  колективу факультету ТСЛ подальших  успіхів і досягнень на ниві освітянської та наукової діяльності. Знаємо, що найближчим часом на базі факультету планують відкрити кілька нових спеціальностей, за якими готуватимуть фахівців (наразі вони проходять ліцензування  у відповідних інстанціях). І як тільки буде отримано такі ліцензії,  ми обов’язково про це повідомимо.

На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвитку На шляху удосконалення і розвиткуВіктор Козоріз, Олена Голубова (фото).

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

НАМ Є ЧИМ ПИШАТИСЯ (ВІДЕОРЕПОРТАЖ)

Пропонуємо переглянути невеликий відеорепортаж з огляду готовності усіх підрозділів університету до нового навчального року. Усі інститути і факультет ХНТУСГ продемонстрували готовність до навчального року і надали багато інформації про нові напрацювання та досягнення. На жаль, формат наших репортажів не дозволяє детально розповісти про всі кафедри і лабораторії, які діють в університеті. Раніше ми поступово знайомили з інформацією про стан підготовки структурних підрозділів до нового навчального року на головному сайті університету.
На шляху удосконалення і розвитку