Семінар на тему: «Детінізація зайнятості та доходів населення»

В рамках затвердженого 05 вересня 2018 року Кабінетом Міністрів України розпорядження «Про заходи, направлені на детінізацію відносин у сфері зайнятості» триває інформаційно – роз’яснювальна кампанія серед роботодавців та населення Харківської області. На виконання розпорядження першого проректора ХНТУСГ ім. П. Василенка за листом ГУ ДФС у Харківській області кафедра обліку та аудиту планує організувати та провести серію семінарів щодо переваг легальної зайнятості та уникнення негативних наслідків отримання тіньових доходів зі студентами всіх ННІ.

09 жовтня 2018 року відбувся перший семінар для студентів ННІ БМ на тему: «Детінізація зайнятості та доходів населення», організаторами якого виступили кафедра обліку та аудиту ХНТУСГ ім. П. Василенка та Центральне управління ГУ ДФС у Харківській області. Учасниками семінару були студенти спеціальностей «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Економіка», «Менеджмент», «Маркетинг», «Туризм», «Публічне управління та адміністрування» та викладачі університету. У вступному слові доктор технічних наук, професор, перший проректор ХНТУСГ ім. П. Василенка Лисиченко М.Л. зазначив, що студенти, які поєднують з навчанням працю у роботодавців, мають знати свої права щодо легальної зарплати. Тому даний семінар має інформаційно – роз’яснювальний характер і сприятиме зменшенню застосування незадекларованої праці.

      

Начальник Центрального управління ГУ ДФС у Харківській області, доктор економічних наук, професор Зайцев Ю.О. наголосив на необхідності легалізації тіньової зайнятості та прихованих форм оплати праці. Доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку та аудиту Маренич Т.Г. зупинилась на причинах заробітної плати у конвертах, перевагах легальної зайнятості. Заступник начальника відділу податків і зборів з фізичних осіб Центральної ОДПІ м. Харкова Сінянська І.В. розповіла про порядок працевлаштування студентів денної форми навчання, види податків, які утримуються із заробітної плати та податкову соціальну пільгу. Секретар комісії з реорганізації, завідувач сектору організації роботи Центральної ОДПІ м. Харкова Котенко О.В. запросила студентів після закінчення закладу вищої освіти на роботу в органи ДФС.

Після виступів учасники семінару мали можливість задати питання. Студентів цікавили питання оформлення трудових книжок, соціальних виплат, робочого стажу, майбутнього працевлаштування в органах ДФС та ін.

Керівництво та колектив кафедри обліку та аудиту щиро вдячні Зайцеву Юрію Олександровичу, який за сумісництвом є професором  кафедри, за сприяння в організації зустрічі.

Сторони зустрічі висловили бажання і в подальшому співпрацювати.

 

Завідувач кафедри обліку та аудиту Маренич Т.Г.