У Харкові підписано Меморандум про створення інноваційного бізнес-інкубатора

27 червня 2018 р. у великій залі Будинку вчених ректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Євген Сокол і виконуюча обов’язки заступника голови правління Державної інноваційної установи (ДІФКУ) Мінекономрозвитку Яна Підлісна підписали Меморандум про співпрацю. Основна мета Меморандуму – створення першого в Україні інноваційного бізнес-інкубатора.
 
У заході також взяли участь ректор Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка Олександр Нанка та співробітники закладу.  
 
Як повідомила в.о. зам. голови правління ДІФКУ Яна Підлісна 20 червня постановою Кабінету Міністрів України (від 20.06.2018 р. № 500) було прийнято рішення про реалізацію експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення та використання винаходів (корисних моделей) і промислових зразків. Проект передбачає впровадження механізму фінансування створення і подальшого використання (комерціалізації) винаходів, розробок, корисних моделей та інших результатів інтелектуальної діяльності. Конкурсний відбір проектів, яким нададуть підтримку, буде здійснювати Мінекономрозвитку України через ДІФКУ. Передбачається, що експериментальний проект триватиме до 31 грудня 2019 року. Фонд буде наповнюватися за рахунок частини коштів, що надходять від сплати зборів за видачу охоронних документів у сфері інтелектуальної власності. Очікується, що реалізація проекту сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату та впровадженню ефективного механізму підтримки та захисту об’єктів інтелектуальної власності в Україні.
 
В.о. зам. голови правління ДІФКУ повідомила, що в рамках цієї системи повинен існувати національний інноваційний бізнес-інкубатор. За її словами, створення такої структури – стратегічний крок назустріч винахідникам. «З підтримкою держави є можливість більш впевнено реалізувати людський, інноваційний та інтелектуальний потенціал нашої країни», – підкреслила Яна Підлісна. Вона відмітила величезний внесок у розвиток цього проекту з боку Першого Віце-Прем’єр Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та його команди, Заступника Міністра Мінекономрозвитку Михайла Тітарчука, директора департаменту інтелектуальної власності Валерія Жалдака, голови правління ДІФКУ Володимира Ставнюка. Також Яна Підлісна повідомила, що зараз реалізовується вже другий етап створення інноваційного бізнес-інкубатора, йде робота над Положенням про Конкурсний відбір, тому молоді вчені та винахідники вже сьогодні можуть реєструвати свої проекти на сайті ДІФКУ Міністерства економрозвитку і торгівлі України.