ЗАЙНЯТІСТЬ НА СЕЛІ: МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ НА ХАРКІВЩИНІ

23 березня за ініціативи Харківського обласного центру зайнятості було проведено засідання круглого столу на тему: «Сільськогосподарська кооперація – драйвер соціально-економічних перетворень у місцевих громадах та створення нових можливостей для зайнятості». Метою круглого столу було об’єднання публічних і приватних зусиль для забезпечення сталого розвитку місцевих громад та подолання безробіття, запровадження ефективних механізмів щодо зайнятості внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення приймаючих громад. Також обговорили питання професійної підготовки кадрів, розвитку сільгоспкооперації та переробних потужностей на селі.

В даному заході активну участь прийняла к.е.н, доцент кафедри обліку та аудиту Крутько М.А. з власним поглядом на рішення проблем зайнятості на селі, тема доповіді: «Розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні: стан та перспективи».

Серед учасників круглого столу були представники й Асоціації фермерів та приватних землевласників Харківської області, банківської системи, міжнародних інвесторів та донорів.

Під час заходу обговорювались можливості для сталого розвитку сільських територій; шляхи державної підтримки сільського господарства; ресурси науки, освіти, бізнесу, громад, вітчизняного та іноземного капіталу та досвід існуючих проектів з розвитку (підтримки) підприємництва, професійної підготовки кадрів, потенціал кооперативних та кластерних об’єднань для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб місцевого населення приймаючих громад.

За результатами круглого столу була прийнята резолюція, яку учасники заходу направили керівництву Харківської області та Міністерствам.