ХНТУСГ візьме участь в реалізації проекту технічної допомоги ЄІБ

28 листопада в Києві відбулася  офіційна презентація проєкту технічної допомоги на підтримку впровадження операції "Основний кредит для аграрної галузі - Україна", реалізація якого розпочинається за підтримки Європейського інвестиційного банку в рамках Фінансової угоди між Україною та ЄІБ. У цьому важливому заході взяв участь і перший проректор ХНТУСГ М.Л. Лисиченко.  

Як  розповів М.Л. Лисиченко, метою згаданого Проєкту є підтримка українського Уряду у створенні адміністративних, технічних, фінансових та освітніх засад на підтримку зацікавлених сторін у галузі зернових, олійних культур та аквакультури/ рибальства, з метою забезпечення надійної технічної та економічної бази для подальшого розвитку їхньої діяльності. Тому крім представників урядових структур на цей захід були запрошені і представники кількох аграрних закладів вищої освіти, зокрема ХНТУСГ.  Вони взяли участь в обговоренні питання довгострокового стратегічного партнерства між  ЄІБ та Україною  та методи впровадження проєкту технічної допомоги України в аграрній галузі.  Зокрема, представників ЄІБ зацікавили наукові та  освітні можливості нашого університету, які можуть бути задіяні в реалізації проєкту технічної допомоги. У зв’язку з цим представники ЄІБ планують  весною наступного року  відвідати  ХНТУСГ, щоб краще  ознайомитися з діяльністю університету та обговорити шляхи співпраці за даним проектом.

ДОВІДКОВО:

10 липня 2019 року КМУ ухвалив постанову «Про реалізацію спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Основний кредит для аграрної галузі - Україна». Згідно з Угодою між Україною та ЄІБ, кредит від Європейського інвестиційного банку має стати реальним інструментом підтримки розвитку бізнесу для малих і середніх агровиробників. За умовами проєкту, до первинної суми в 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку мають бути додані ще 400 млн євро від українських банків-учасників Проєкту.

За даною програмою планується фінансування таких напрямків: первинне виробництво зернових та олійних культур, розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушки, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур, реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства,  обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування, дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

 

Детальніше тут: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2827891-v-ukraini-startuvav-proekt-kredituvanna-agrarnoi-galuzi-za-ucastu-eib.html