НАУКА І ПРАКТИКА ІДУТЬ ПОРУЧ

9 жовтня 2019 року на кафедрі обліку та аудиту ННІ бізнесу і менеджменту пройшла  традиційна науково-практична конференція за підсумками проходження виробничої практики студентами, що навчаються за  спеціальністю «Облік і оподаткування». У роботі конференції взяли участь студенти ІІ, ІІІ, ІV, VІ курсів РВО «Бакалавр» та «Магістр», викладачі кафедри та гості, зокрема, заступник директора ННІ бізнесу і менеджменту С. Калініченко, керівник Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді П.С. Сиром'ятніков, головний бухгалтер ПрАТ «Промислово-страхова компанія» А.В. Островерх та директор департаменту автострахування названої кампанії Г.М. Гармаш.

Відкриваючи конференцію, завідувачка кафедрою обліку і аудиту професор Т.Г. Маренич повідомила, що це вже п’ята конференція за підсумками проходження студентами виробничої практики і подібні наукові заходи завжди викликають у студентів щирий інтерес. Адже останнім часом вони мають більше можливостей для  проходження практики за кордоном, а повернувшись додому, діляться цінним  досвідом із своїми одногрупниками та однокурсниками.

  Ось і цього разу  студентка 4-го курсу Ірина Романашенко поділилися своїми враженнями від проходження практики в одному з приватних готелів Німеччини (земля Верхня Баварія). Вона розповіла, що власник готелю також має чимало землі, яку обробляє власними силами. Отож Ірина мала можливість познайомитися з організацією та веденням фермерського господарства, а також із деякими особливостями фінансово-господарської звітності в цьому господарстві. До речі, свою доповідь на конференції дівчина  виголосила прекрасною англійською мовою. Але разом з цим наголосила, що в родині німецького фермера, де вона проходила практику, не дуже охоче спілкуються англійською, тому їй довелося інтенсивно вивчати ще й німецьку мову. Вона закликала студентів наслідувати цей приклад, адже знання кількох іноземних мов відкриває ширші можливості не лише для проходження практики, а й для майбутнього працевлаштування та  професійного зростання.

Цікавим досвідом щодо проходження практики у європейських країнах також поділилися студентки Наталія Кривич та Марина Романашенко, які виступили перед учасниками конференції з короткими доповідями. У свою чергу Валерія Волошина, Олена Пацюк, Богдан Мурашко та інші студенти  поділилися досвідом проходження практики на базі вітчизняних підприємств аграрної галузі та  фермерських господарств, де вони також могли поповнити свої теоретичні знання і здобути практичні навички. Приміром, Богдан Мурашко проходив виробничу практику на базі ТОВ Агрофірма «Обрій LTD», що в Чернігівській області.  Він залишився задоволений роботою в агрофірмі, але разом з тим висловив низку пропозицій щодо вдосконалення процесу проходження студентами ХНТУСГ практики, в тому числі й через створення при університеті окремого відділу, який буде забезпечувати організацію практики студентів, налагоджувати та підтримувати зв'язки з підприємствами.

Практичним досвідом щодо роботи та кар’єрного зростання із майбутніми фінансистами та аудиторами поділилися представники ПрАТ «Промислово-страхова компанія» А.В. Островерх та Г.М. Гармаш. А керівник Центру практики, працевлаштування та кар’єри студентської молоді П.С. Сиром'ятніков повідомив, що 20 листопада на базі університету пройде велика ярмарка-вакансій, де студенти зможуть отримати інформацію щодо працевлаштування та безпосередньо познайомитися з роботодавцями.

Підсумовуючи роботу науково-практичної конференції, зав. кафедрою обліку та аудиту Т.Г. Маренич висловила подяку студентам та гостям, які взяли участь у цьому заході. Також вона повідомила, що тези доповідей, які були подані до оргкомітету конференції, будуть надруковані в окремому збірнику.

Віктор Козоріз, Кирило  Коробов (фото),

відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.