Традиційно із оптимізмом дивимося у майбутнє!

На сьогоднішній день збирання ранніх зернових майже закінчено в усіх областях нашої країни. Урожай виявився досить високим, не дивлячись на погодні умови цього року. У той же час, на етапі, коли вже повним ходом йшло прибирання ячменю і пшениці, потужний циклон, приніс бажану вологу, що вселяє величезну надію на те, що посіви соняшнику і кукурудзи увібрали в себе весь необхідний ресурс для відмінного росту і розвитку. І вже незабаром стартує сезон збирання цих культур.

Щороку у кожному районі Харківської області збільшується кількість господарств спроможних проводити технічне переозброєння галузі: закуповується новітня ґрунтообробна техніка, трактори, оприскувачі, сівалки, комбайни, що позитивно може сприяти проходженню виробничої практики студентами безпосередньо за місцем проживання.

         

         

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка постійно підтримує зв’язки із навчальними закладами районів та вирішується питання резерву кадрів для агропромислового виробництва на місцях.

Фермерське господарство «Альфа», Золочівського району, яке по праву, є одним з найкращих господарств області, очолює депутат обласної ради Заслужений працівник сільського господарства України Белінський Віктор Іванович протягом останніх десяти років активно співпрацює з нашим університетом. Щоліта 5-7 студентів навчально-наукових інститутів та факультету ХНУТСГ мають можливість проходити виробничу практику під керівництвом досвідчених механізаторів цього господарства. Як правило молодь працює тільки на новій техніці, що приваблює та сприяє одержувати практичні знання. Вони допомагають при заготівлі кормів для тваринництва, проведенні дискування ґрунту, оранці, посіву, а також працюють помічниками комбайнерів при збиранні врожаю ранніх зернових та при збиранні пізніх культур - соняшнику та кукурудзи. У цьому господарстві студенти забезпечуються прекрасними умовами  проживання та якісним харчуванням.  Як правило агрегати, керовані нашими студентами, займають призові місця. За таку роботу, щороку обов’язково одержують нагороди, подяки, цінні подарунки від керівництва господарств та керівників району.

Цьогоріч у збиранні врожаю взяли участь наступні студенти університету: Бондар Віталій (ННІ МСМ, 3 курс), Вовченко Сергій (ННІ МСМ, 4 курс), Сіренко Віктор (ННІ ТС, 3 курс), Зосимов Єліазар (ННІ ЕКТ, 5 курс).

- Збір врожаю - пора не тільки важлива і відповідальна, а й весела... для студентів,- каже професор, заслужений працівник сільського господарства України Анатолій Горбаньов. - Неможливо собі уявити кращих помічників на полях, ніж молодих енергійних людей, які за будь-яку роботу беруться з позитивним настроєм та охоче діляться ним з усіма навколо. Чи не так?