Поїздка до найбільшої Міжнародної сільськогосподарської виставки у французькій столиці SIMA-2019! (частина ІІ)

Переможець другого етапу конкурсу «Агро-2019» серед аграрних ЗВО України Кобзар Олег студент 5 курсу ННІ МСМ (керівник стартап-проекту директор, д.т.н., професор Власовець В.М.) був нагороджений поїздкою до Франції на найбільшу сільськогосподарську виставку у світі SIMA-2019.

      

Виставка SIMA (Salon International de la Machine Agricole) - це вікно у весь світ аграрного бізнесу. SIMA-SIMAGENA на сьогодні є єдиною в світі виставкою для одночасної демонстрації сільськогосподарської техніки і тваринництва, адже поряд з експозицією розміщено понад 400 голів великої рогатої худоби.

      

  

Міжнародний нетворкінг, організований у вигляді презентацій та зустрічей з представниками понад 1800 компаній з 42 країн світу (серед них фірми з США, Франції, Німеччини, Голландії, Італії, Норвегії, Швейцарії) дає можливість отримати інформацію практично по всіх напрямках сучасного розвитку сільського господарства у всьому світі. У восьми величезних павільйонах розмістилися новітні моделі сільськогосподарської техніки, нові сорти рослин і породи тварин, стенди з останніми новинками в сферах рослинництва та тваринництва.

  

Відкрив виставку Дідьє Гійом, міністр сільського господарства та продовольства Франції. Його супроводжували Мартен Дегремонт, директор SIMA, і Фредерік Мартін, голова AXEMA. Круглий стіл, який відбувся у перший день виставки був присвячений вирішенню проблеми підвищення продуктивності виробництва та зменшення негативного впливу на навколишне середовище. Одним з напрямків підвищення продуктивності розглянуто перехід від використання монокультур до агротехнологій, що використовують суміщення декількох культур. Це дозволяє отримати синергію від більш ефективного використання різних горизонтів грунту та збільшення терміну його використання. Другий напрям – ефективне керування азотним циклом, тобто процесами взаємопов'язаних шляхів, якими азот циркулює через екосистеми та в земній біосфері.

      

Під час роботи виставки для презентації інновацій було виділено спеціальний сектор - SIMA Village START-UP. В цьому секторі були представлені 35 компаній. Цей підхід дозволив не тільки презентувати інноваційні розробки та нові агротехнології молодим компаніям поряд з відомими брендами, але й провести семінари з проблем сільського господарства.

  

На виставці презентували свої досягнення і п'ять українських компаній з виробництва техніки, обладнання та добрив, зокрема ТОВ «Завод Кобзаренка». Зважаючи на високу надійність за помірної ціни техніки продукція заводу є гідним викликом світовим виробникам. Слід зазначити, що підприємство є давнім партнером ННІ механотроніки та систем менеджменту й наразі у межах співпраці планується проводити підготовку студентів для роботи у конструкторському бюро завода.

                                                                         Разом з партнерами - ТОВ «Завод Кобзаренка» СЕО польської філії заводу - Дмитро Кобзаренко

На виставці також були встановлені контакти з українською компанією ПНВП «Союз Діаген», м.Дніпро, яка є провідним виробником і постачальником коліс і колісних систем в Україні. Керівництво компанії розповіло про найсучасніші власні розробки, презентовані на виставці та нову систему регулювання тиску в шинах Variable Inflation Pressure, яку представила на виставці компанія Trelleborg, партнер «Союз Діаген». Система, яка інтегрована безпосередньо в обод шини, дозволяє автоматично з використанням Інтернету речей (IoT) регулювати тиск в шинах залежно від навантаження на них. Це дозволяє не тільки зменшувати тиск на грунт при збільшенні ваги знаряддя але й ефективно управляти колесами на схилах.

                                                                                                Разом з керівництвом української компанії ПНВП «Союз Діаген»

Семінар «Інновації як основа соціальної взаємодії: новий фактор економічного та громадянського зростання» дозволив визначити основні соціальні тренди при створенні інновацій – утворення нових моделей розподілу споживання (вертикальних – між виробником та споживачем, горизонтальних – між споживачами) та прагнення до якості та прозорості в існуючих соціальних зв’язках. Семінар «Цифрові технології, популяризація інструментів: новий виклик для сільського господарства завтрашнього дня» сприяв обговоренню актуальних питань сьогодення: як інтернет-технології впливають на підвищення компетенції аграріїв, як покращити за їх допомогою соціальну та економічну інтеграцію фермерів. Семінар «Передача сільськогосподарських даних з космосу на землю через безпілотні літальні апарати: вивчення взаємодоповнюваності» дозволив зосередитись на проблемах поєднання даних зібраних з супутників, безпілотників, атмосферних зондів, бортових датчиків сільськогосподарської техніки та сформулювати напрямки з розробки нової європейської сільськогосподарської політики.

                                                                 

Основним трендом, який підсумував роботу семінарів, є перехід від інтенсивного сільського господарства з точки зору використання ресурсів до інтенсивного сільського господарства з точки зору використання знань. Створюється величезний масив сільськогосподарських даних, які можуть надати нові знання та створити додаткову цінність у масштабі господарств. Сучасний фермер, це не тільки агроінженер, але й агроном, економіст та провідник інновацій у сучасному світі.

                                                  

Під час проведення виставки відбувся круглий стіл «Розвиток сільського господарства», організований AXEMA і SIMA. Основна тема круглого стола – подолання виклику “видобувати все більше і краще, щоб нагодувати постійно зростаюче населення” через “розумне сільське господарство на основі прийняття рішень”. Цей новий зважений якісний підхід стає можливим завдяки трьом ключовим елементам: обробці великих масивів даних – Big Data, точному землеробству, яке має потенціал для зменшення використання ресурсів та впливу на навколишнє середовище, а також автоматизації й розвитку робототехніки.

      

                                              

Конференція «Агрообладнання: чи може воно сприяти агроекології», що була організована IRSTEA та INRA була направлена на пошук екологічно обґрунтованого підходу до подолання протиріччя сучасного сільськогосподарського виробництва: зменшення використання засобів захисту рослин (особливо гліфосату) та відновлення родючості ґрунтів шляхом використання сучасного високотехнологічного обладнання.

Саме через актуальність теми агроекології, бронзову медаль від організації SIMA отримала нова система Case IH XPower, представлена партнерами ННІ механотроніки і систем менеджменту – брендом Case IH, офіційним дистриб’ютором якої на Харківщині є компанія ТОВ «Укрфармінг». Система Case IH XPower (розроблена швейцарською компанією Zasso Group для Case IH) є системою боротьби з бур’янами за допомогою високоенергетичних електронів.

Повертаючись з великим натхненням додому, ми радіємо результатам і перспективам розвитку світового сільського господарства. Участь у Міжнародній виставці дозволила керівництву ННІ МСМ налагодити подальше співробітництво та обмінятися досвідом з актуальних питань з фахівцями галузі. Не збираємось зупинятися на досягнутому та рухаємось далі!