Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Студенти ХНТУСГ проходять практику

Щороку з метою закріплення теоретичних знань, отриманих під час навчального процесу, студенти ХНТУСГ проходять  виробничу практику на базі сучасних підприємств, установ та організацій агропромислового комплексу (в т.ч. закордонних),  з якими укладені відповідні угоди та договори про співпрацю. Одним з таких підприємств є фермерське господарство «Альфа», що знаходиться в Золочівському районі Харківської області і спеціалізується на вирощуванні зернових та зерно-бобових культур а також на розвитку молочного тваринництва.

Без перебільшення можемо сказати, що це одне з найкращих сільгосппідприємств Харківщини, яке має у своєму користуванні понад 10 тисяч га сільгоспугідь, сучасну техніку і ремонтно-технічну базу, тваринницьку ферму на 300 голів ВРХ, три сушарки і т.п. Крім того, господарство утримує чималу  соціальну інфраструктру, яка знаходиться на території  села Одноробівка та ще на території 9 сільрад  Золочівського району, де господарює «Альфа».

Уже багато років (з 1994 року) цим господарством керує  Віктор Іванович Бєлінський, якого добре знають в аграрних колах. І не тільки тому, що він є  Заслуженим працівником сільського господарства України та депутатом Харківської обласної ради, а й тому, що у ФГ «Альфа» намагаються дотримуватись наукових принципів ведення землеробства, що на сьогоднішній день є неабияким досягненням. Свого часу саме ця обставина і стала вирішальною для започаткування співпраці між фермерським господарством та  Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка, яка триває вже понад 15 років. А одним з гарантів цієї співпраці (якщо можна так сказати) є доцент  кафедри агротехнологій та екології  ХНТУСГ, Заслужений працівник сільського господарства України Анатолій Петрович  Горбаньов.

Свого часу, після закінчення ХІМЕСГ (1974 р.), Анатолій Петрович працював головним інженером Івашківської птахофабрики, тому його  досі добре пам’ятають у Одноробівці в Золочівському районі. Отож, цілком логічно, що саме він  взяв на себе відповідальність  за організацію і проходження виробничої практики студентами ХНТУСГ на базі ФГ «Альфа»: проводить з ними інструктажі, надає консультації і взагалі підтримує постійний зв’язок, щоб бути в курсі всіх справ.

Наразі у ФГ «Альфа» проходять виробничу практику семеро студентів нашого університету: Руслан Бойко, Артем Сметана, Іван Яценко, Максим Гершан, Владислав Немашкало, Владислав Бурлака та Євген Бондарь. Шестеро студентів працюють помічниками комбайнерів, а Євген Бондарь – самостійно працює на тракторі, оскільки має права тракториста і досвід роботи. Побувавши сьогодні у «Альфі», ми з’ясували, що роботою наших студентів керівництво фермерського господарства цілком задоволене і створює всі умови для того, щоб вони  також отримали задоволення від своєї роботи. Про умови їхнього проживання і харчування ми навіть не будемо говорити (з цим у «Альфі» ніколи не було проблем), а про матеріальне і моральне заохочення скажемо пізніше, коли в господарстві підбиватимуть підсумки жнивної кампанії та нагороджуватимуть кращих працівників. Переконані, що у списку кращих будуть і студенти нашого університету (це вже традиційно), які крім безцінного практичного досвіду отримають ще й  грошові винагороди та грамоти за свою роботу.

Наразі хлопці працюють у складі жнивувальних екіпажів на збиранні ранніх зернових і разом із своїми комбайнерами вже намолотили не одну тисячу тонн пшениці. В їхні обов’язки входить регламентне обслуговування  комбайнів Сlaas, які, за їхніми словами, дуже високопродуктивні і надійні в роботі. Тому  тут складнощів не виникає. Але управління такою технікою вимагає постійної уваги і концентрації.

 За словами А.П. Горбаньова, така практика  для майбутніх бакалаврів та магістрів зовсім не буде зайвою, оскільки вони мають можливість краще познайомитися з роботою іноземної техніки, оцінити її переваги і недоліки  а також отримати досвід обслуговування цієї техніки і управління нею в реальних умовах.  По закінченню виробничої практики студенти підготують звіти про свою роботу, захист яких відбудеться вже під час осінньої сесії.

Віктор Козоріз, Олена Голубова (фото),

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.