Освітні послуги ХНТУСГ сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008

СЛОБОЖАНСЬКИЙ ГУМАНІТАРІЙ – 2017

Переглядів: 1019
ФОТО
 

На початку березня, відбулася традиційна міжнародна науково-методична конференція «Слобожанський гуманітарій – 2017», присвячена 100-річчю початку української національної революції. В конференції прийняли участь 65 учасників: викладачі, працівники бібліотек, наукові співробітники музеїв Слобожанщини. Конференція проходила на базі виставково-музейного центру університету.

З вітальним словом до учасників конференції на пленарному засіданні звернувся проректор ХНТУСГ, к.т.н., професор Жила Віктор Іванович, який в своєму виступі відмітив важливу роль гуманітарних дисциплін у формуванні громадянської позиції студентської молоді, вихованні любові до своєї країни, свого навчального закладу. Завідувач кафедри ЮНЕСКО професор Завєтний С.О. звернув увагу на необхідність формування патріотичної позиції студентської молоді в умовах сучасного розвитку України.

фото
фото

Член редакційно-видавничої групи Харківського тому серії «Реабілітовані історією», учасник виконання державної програми «Реабілітовані історією», проф. Москальов Б.Г. презентував опублікований в третій книзі матеріал про одного із директорів Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства Данило Євменовича Кудрю, учасника Першої світової війни, останнього командуючого Південно-Західним фронтом, активного учасника української національної революції, директора ХІМЕСГ у 1931-1932 рр. Автор вперше презентував світлини та розширену біографію Кудрі Д.Є.

Воронянський О.В., професор кафедри ЮНЕСКО, зупинився на важливих політичних проблемах сьогодення України, актуальності формування громадянського суспільства та взаємодії його з політичною владою.

фото
фото

Директор виставково-музейного центру проф. Москальова Н. П. презентувала матеріал про ряд знаменних ювілейних дат в історії нашого університету впродовж 2016-2017 рр., зокрема про 100-річчя будівлі головного корпусу нашого університету. Нагадала про те, що свого часу у 2011 році за активної участі музею ХНТУСГ було відкрито меморіальну дошку лауреату Нобелівської премії з економіки С.Сміту (С.Кузнецю), який свого часу певний час навчався в Комерційному інституті. Ще одна ювілейна дата, тісно пов'язана з історією нашого університету – освоєння цілинних земель, зокрема в Казахстані. Студенти нашого навчального закладу активно приймали участь в цьому процесі. Багато випускників забажали навіть по закінченню ХІМЕСГ повернутися до Казахстану, там вони жили, стали поважними людьми.
Керівник відділу інноваційного менеджменту кандидат технічних наук, професор Гришин І.Я. виступив з презентацією «Подолання «синдрому Олександра Довженка» в житті українців в АПК України», в якому прозвучало занепокоєння недостатній увазі в наш час вихованню молоді.

фото
фото

Викладач кафедри ЮНЕСКО Скубій І.В. зупинилася на історіографії проблеми «Дитина у світі радянського споживання 1920-1930-х років». Авторка яскраво висвітлила «дитяче обличчя споживання» в означені роки.

Керівник археологічного гуртка (гімназія «Очаг») Фіннік С.В. присвятив свій виступ аналізу документальних свідчень (літопису «Гази Барадж таріхи») про населення Слобожанщини у Х ст.

Старший науковий співробітник Харківського історичного музею ім. М.Ф.Сумцова Дейнеко С.М. також присвятив свій виступ Першій світовій війні, зокрема особливостям співпраці Харківської митниці та комерційних банків.

фото

Завідувач сектору Наукової бібліотеки НЮУ ім. Я.Мудрого Петрухно Ю.Є. розповіла про її дослідження впливу художньої літератури на свідомість сучасної студентської молоді.
Учасники конференції підтримали думку про важливість подальшого об’єднання гуманітаріїв на теренах проведення подібних конференцій.

Матеріали конференції були опубліковані у віснику виставково-музейного центру «Studia Slobozhanica», №3, 2017 р.

Москальова Н.П.,
директор ВМЦ університету,
професор кафедри ЮНЕСКО
Яндекс.Метрика