Освітні послуги ХНТУСГ сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008

Бібліотека

Переглядів: 5732

Електроннi ресурси бібліотеки

Для навчання студентів інституту були необхідні не тільки аудиторії та учбові бази, але й бібліотека. Саме з 1930 року починається біографія бібліотеки інституту.

Завжди бібліотека приймала активну участь у оперативному забезпеченні необхідною інформацією та літературою викладачів та студентів. У практику її діяльності ввійшли такі форми роботи, як ІРІ, Дні інформації, Дні дипломника тощо. Серед її читачів найактивнішими були провідні викладачі та вчені ХІМЕСГ: заслужені діячі науки П.М. Заіка, І.Н. Куварзін, В.Я. Анілович, С.М. Рожавський, заслужені працівники вищої школи К.Ф. Медведєв, Н.І. Ксензенко, Д.І. Мазоренко та багато інших.

У 90-ті роки бібліотека створює автоматизовану бібліотечну систему. У 1993 р. було затверджено перше технічне завдання на розробку та впровадження інформаційно-бібліотечного комплексу. Сьогодні у комп'ютерній мережі бібліотеки налічуються бази даних:

1. "Надходження у бібліотеку ХНТУСГ" - містить надходження книг у бібліотеку з 1992 року;
2. "Статті з періодичних видань" - містить аналітичний розпис статтей з періодичних видань з 1998 року;
3. "Праці співробітників ХНТУСГ" - містить бібліографічний опис друкованих праць співробітників ХНТУСГ;
4. "Передплатні видання" - містить бібліографічний опис передплатних видань, що надходять до бібліотеки.

Бібліотека з використанням автоматизованих технологій готує тематичні бібліографічні покажчики на допомогу навчальному процесу та науковій діяльності, бібліографічний покажчик "Наукові праці співпрацівників ХНТУСГ".

Бібліотека постійно приймає активну участь у роботі Асоціації сучасних бібліотечно-інформаційних технологій м. Харкова, її фахівці приймали участь у розробці проекту регіональної комп'ютерної мережі для бібліотек Харківського регіону з вузлом Internet у Харківському національному технічному університеті (ХПІ). 

У 90-ті роки на базі бібліотеки було створено літературно-музичний театр "Джерело". Це самодіяльний театр, його учасники - бібліотечні працівники, викладачі та студенти університету. У вільний час вони готують театралізовані вистави за мотивами відомих українських авторів, а також театралізовані шоу до знаменних подій. Про діяльність театру було написано у харківських газетах. А керує цим театром головний бібліотекар Наталя Григорівна Грабар. Останніми роками бібліотека запровадила у свою роботу проведення у травні "Свята книги". Свято триває тиждень і проходить на всіх бібліотечних пунктах обслуговування у всіх учбових корпусах ХНТУСГ. У ці дні читачі можуть ознайомитись з новими надходженнями до бібліотеки, відвідати усі структурні підрозділи бібліотеки та ознайомитись з їх роботою. Також мають змогу поспілкуватись з бібліотечними працівниками, виказати свої побажання та пропозиції щодо поліпшення роботи бібліотеки. Експонуються виставки літератури з найбільш актуальної тематики.

У 1999 році на факультеті електрифікації ХНТУСГ на базі бібліотеки (вул. Енгельса, 19) почав роботу дискусійний клуб "Соціоніка".

Бібліотека проводить перегляди літератури, готує тематичні огляди, місячники, літературно-музичні вечори, творчі зустрічі з писменниками, поетами, музикантами.
Бібліотека комплектує твори друку за слідуючими напрямами:

- механізація, електрифікація та автоматизація у сільському господарстві;
- технічний сервіс;
- переробка та зберігання сільськогосподарської продукції;
- сільськогосподарська техніка;
- менеджмент та маркетінг у сільському господарстві.

Зараз у фондах бібліотеки зберігається понад 300000 примірників творів друку, з них понад 35000 - українською мовою, понад 2000 зарубіжної літератури, є видання на магнітних носіях. Бібліотека приймає участь у створенні електронного зведеного каталогу періодичних видань бібліотек міста, у якому відображені передплатні видання, що одержала бібліотека починаючи з 2002 року. Система бібліотечного обслуговування бібліотеки: 4 читальні зали, абонементи навчальної, художньої літератури, довідково-бібліографічний відділ, пункти видачі у студентських гуртожитках.

 

 

Бібліотечні абонементи та читальні зали

№1 - Пр. Московський, 45
I поверх, з 9.00 до 17.00. Тел. (057) 732-99-63;
II поверх, читальна зала.

№2 - вул. Мироносицька, 92
І поверх, з 9.00 до 17.00. Тел. (057) 716-41-39;
III поверх, читальна зала.

№3 - вул. Артема, 44
І поверх, з 9.00 до 17.00. Тел. (057) 716-41-73;

№4 - вул. Енгельса, 19
III поверх, з 9.00 до 17.00.

№5 - вул. 50-річчя ВЛКСМ
65-Г, III поверх,читальна зала, з 9.00 до 16.00. Тел. (057) 62-21-25. 

Останні оновлення

Розклад

Яндекс.Метрика