Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Про інститут ННІ МСМ

Інститут співпрацює з керівниками відомих вітчизняних та закордонних компаній, концернів та холдингів, які залученні до підготовки та реалізації навчальних програм, переорієнтації навчальних планів на збільшення частки практичної компоненти, масштабного впровадження програм стажування на виробництві з подальшим працевлаштуванням у таких компаніях як CASE, John Deere, Lemken,СОЛЛІ+, Zeppelin, індустріальна група «УПЕК», ПАТ «Elvorti», агропромислової компанії «KERNEL», ХТЗ, ТОВ «Украгрозапчастина», Приват Банк та багатьох інших.

Про інститут ННІ МСМ

В нашому інституті створені унікальні освітні програми та відкриті сучасні спеціальності, які враховують вимоги європейських стандартів та орієнтовані на підготовку професіоналів в галузі мехатроніки і систем менеджменту, підприємництва, біржової діяльності та права з досвідом практичної роботи, управлінців компаній з реалізації техніки, логістики аграрної продукції, націлених на персональний розвиток, успіх своєї компанії та на впливову участь у розробці ефективних рішень для агробізнесу України. Якість освітніх послуг підтверджено сертифікатом відповідності вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2015.

Наш інститут готує фахівців за такими спеціальностями:

208 «Агроінженерія» (рівні бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук) за напрямами:

  • агроінженерія;
  • альтернативна теплоенергетика;
  • якість, стандартизація та сертифікація;
  • мехатроніка агропромислового виробництва;
  • закордонна техніка та технології в агробізнесі;
  • інженерія виробництва та переробки продукції тваринництва.

Працевлаштування: керівник підприємства, фермерського господарства, дилер з продажу техніки, інженер-конструктор, інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів, інженер з випробування устаткування, провідний інженер науково-дослідної організації, молодший/старший науковий співробітник, завідувач відділу, сектору, лабораторії з проектування та дослідження машин, процесів та мехатронних систем.

274 «Автомобільний транспорт» (рівні бакалавра та магістра) за напрямами:

  • автомобільний транспорт;
  • інжинірінг та дизайн автомобілів;
  • транспортна екологія та збереження екосистем;
  • технологічна експлуатація автомобілів.

Працевлаштування: директор станції технічного обслуговування, керівник автотранспортних підприємств, інженер-дизайнер автомобільного транспорту, дилер з продажу техніки, керівник конструкторського відділу, інженер-дослідник машинобудівної галузі, експерт у підрозділах поліції та інститутах судових експертиз.

201 «Агрономія» (рівні бакалавра та магістра) за напрямами:

  • агрономія;
  • інноваційні системи землеробства;
  • ландшафтний дизайн;
  • насінництво та насіннєзнавство.

Працевлаштування: керівні посади державних та приватних установ, головний агроном, завідувач біотехнологічної лабораторії, ландшафтний дизайнер, агроном-технолог з виробництва і зберігання продукції рослинництва, страховий експерт та менеджер-консультант представництв провідних маркетингових фірм, які діють на аграрному ринку України.

101 «Екологія» (рівні бакалавра та магістра) за напрямами:

  • екологія;
  • екологічно-ощадні технології;
  • інженерна екологія та ресурсозбереження;
  • екологічний менеджмент та безпека навколишнього середовища.

Працевлаштування: екологічний аудитор та експерт, начальник відділу техногенно-екологічної безпеки або охорони навколишнього середовища, головний технолог з природоохоронних робіт, керівник підприємницької екологічно орієнтованої структури, головний еколог, інженер з охорони природних екосистем.

081 «Право» (рівень бакалавра) за освітніми програмами:

  • юридична практика в агропромисловому комплексі;
  • право;
  • земельно-майнові відносини в агробізнесі;
  • міжнародне право в агропромисловому виробництві.

Працевлаштування: помічник голови суду; державний виконавець; консультант нотаріуса; інспектор митниць; дізнавач правоохоронних органів; інспектор відділу кадрів; інспектор відділу реєстрації актів цивільного стану; провідний науковий співробітник; експерт-консультант з правової діяльності; керівник юридичного відділу; консультант з правових питань в аграрному секторі.

Про інститут ННІ МСМ

Ви також маєте можливість паралельного навчання за декількома спеціальностями (друга спеціальність – половина від вартості контракту), отримуючи другу вищу освіту або навчаючись за скороченим терміном навчання разом з ґрунтовною інженерною підготовкою, що дозволить втілити заповітні мрії та отримати в майбутньому беззаперечні конкурентні переваги на ринку праці.

Завдяки впровадженню інноваційних ідей та рішень наш інститут зберігає (за 89 років з дня відкриття підготовлено понад 35 тисяч висококваліфікованих фахівців) та примножує славетні традиції українських інженерів, дилерів провідних західних компаній, правознавців. Саме на базі нашого інституту створено потужний інноваційно-освітній кластер «АГРОТЕХНІКА» у сфері новітніх технологій грунтообробки і сучасного сільгоспмашинобудування, ініціаторами та засновниками якого є Харківська обласна державна адміністрація, ПАТ «УПЕК», ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод», ТОВ «Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі». Відкрито сучасну навчально-дослідну лабораторію «Case Education» за підтримки Департаменту агропромислового розвитку ХОДА і безпосередньої участі ТОВ «Украгрозапчастина» та компанії Case IH Agriculture. Створено навчально-науковий центр «John Deere Training Center» та центр сертифікаційних випробувань мобільної та сільськогосподарської техніки.

Про інститут ННІ МСМ

Навчально-науковий інститут механотроніки і систем менеджменту розташований в корпусі, який є пам’яткою архітектури. Раніше тут знаходилося Перше реальне училище м.Харкова, яке було побудоване у 1877 році архітектором Толкуновим К.А. в стилі класицизму з загальною площею 12500 м2. На базі інституту створено навчально-науково-виробничий комплекс, до складу якого входять 8 кафедр:

Для підвищення ефективності практичної підготовки та забезпечення вимог сучасних аграрних підприємств у 2017 році створено дві нові кафедри:

Інститут підтримує широкі міжнародні зв’язки з Вищою інженерною школою Анжі (Франція), Університетом Огайо (США), Празьким аграрним університетом (Чехія), Аграрною академією (Польща), Сільськогосподарською школою Келінг та Аграрною школою Корис (Данія). Проходження професійного стажування на провідних підприємствах США, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Франції, Чехії, Польщі, Данії, Норвегії та Австралії дозволяє нашим студентам після закінчення навчання працювати в іноземних компаніях та суттєво удосконалювати мовну практику. Здобутий досвід вільного спілкування англійською мовою безпосередньо з її носіями дає можливість не тільки відчути себе частиною глобальних процесів, повноцінно скористатись безвізовим режимом з Європейським союзом, але й приймати активну участь у  міжнародній діяльності та розвитку компаній.

Про інститут ННІ МСМ

Навчання в нашому інституті – це міцна основа Вашого особистого та професійного зростання, яка формує фахівців високого ґатунку та гарантує нашим випускникам працевлаштування у провідних компаніях. Ми хочемо, щоб Ви були успішними та особливими, а приємний час Вашого навчання був сповнений сміливих відкриттів й особистих перемог! До зустрічі у нашому дружньому студентському співтоваристві!

З найщирішими побажаннями,
директор ННІ механотроніки і систем менеджменту
доктор технічних наук, професор Власовець Віталій Михайлович