Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Про кафедру

В 2003 році з ініціативи ректорату університету та особисто декана факультету технічного сервісу проф. Науменка О.А. було ухвалене рішення про відкриття нової спеціальності машинобудівного напрямку – «Обладнання лісового комплексу». Перший набір студентів за цією спеціальністю відбувся в 2003 році, а наприкінці 2003 р. була створена кафедра обладнання лісового комплексу. Значну допомогу в цьому надали колективи кафедри ремонту машин і кафедри механізації тваринницьких ферм під керівництвом, відповідно, професора Сідашенко А.І. та професора Бойко І.Г. Завідувачем кафедри був призначений доцент Овсянніиков С.І. Першими викладачами кафедри були ст. науковий співробітник докт. біол. наук Бадалов П.П., канд. с.-г. наук Чаплигін Є.М., Курпік В.В.

В 2006 році відбувся перший випуск спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу», а в 2008 році розпочалось навчання студентів за спеціальністю «Технологія деревообробки».

В 2006 році кафедра ініціювала проведення Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу». З часом тематика олімпіади розширилась, до її проведення долучились й майбутні деревообробники. Наказами Міністерства освіти і науки України ХНТУСГ багаторазово призначався базовим закладом з проведення ІІ етапу таких олімпіад.

В 2015 р. кафедру очолив доцент Автухов А.К., а з грудня 2016 року завідувачкою кафедри є  член-кореспондент Академії економічних наук України докт. екон. наук, доцент Суска А.А.

В 2016 р. на кафедрі розпочалось навчання студентів за спеціальностями «Лісове господарство». Кафедра співпрацює з багатьма установами та підприємствами, серед яких – Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, ТОВ «Доліньо обладнання», ТОВ «Центр «Технології деревообробки», ВКФ «Лана», лісові господарства Харківської, Сумської та Житомирської областей.

Окрім екскурсій на підприємства, надзвичайно пізнавальними є й щорічні екскурсії на профільні виставки, зокрема – виставку LISDEREVMASH (м. Київ). В 2017 р. відбулась поїздка на Міжнародну галузеву виставку Ligna-2017 (м. Ганновер, Німеччина) та завод Wood-Mizer (м. Коло, Польща).

Уже традиційними стали й експедиції з дерев’яного домобудування та лісового господарства Прикарпаття та Закарпаття, під час яких студенти мають змогу спостерігати спорудження будівель та побувати на підприємствах з виготовлення їх елементів, ознайомитись з типологією лісів Карпат та особливостями ведення лісового господарства, помилуватися чудовими краєвидами та відкрити для себе нові грані самобутньої культури гірського краю.

Численні закордонні зв’язки університету дають студентам змогу проходити стажування та практику в країнах Європи, США, Канаді та Австралії.

Лабораторна база кафедри постійно розширюється та оновлюється. Наразі вона представлена: лабораторією дизайну меблів і дерев’яного домобудування, лабораторією конструкцій меблеві і столярних виробів, лабораторією технології меблів, лабораторією лісівництва, лабораторією лісового насінництва та деревинознавства.

З 2016 року конференції, які проводяться кафедрою, відбуваються із застосуванням Internet-технологій. За час роботи кафедри видано більше 10 спеціалізованих випусків Вісника ХНТУСГ, присвячених проблематиці деревообробки та лісового комплексу.

З 2018 р. кафедра входить до складу факультету технологічних систем і логістики.

Кафедра ДТСЛК навчає фахівців за двома спеціальностями:

– 187 Деревообробні та меблеві технології;

– 205 Лісове господарство.

Основні напрямки наукової роботи кафедри: лісомеліорація агроландшафтів, економічні моделі розвитку підприємств лісового господарства та оцінка економічного потенціалу використання лісових ресурсів, урбоекологія, підвищення зносостійкості дереворізальних інструментів і трибосистем лісових машин, удосконалення методів та обладнання для підготовки насіння хвойних порід до зберігання та використання, комп’ютерне моделювання й оптимізація обладнання та процесів деревообробки, надійність технологічних систем, технічне обслуговування машин за станом.